Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Alicja Grabka: Niestety, zabrakło doświadczenia

Alicja Grabka: Niestety, zabrakło doświadczenia

fot. Łukasz Krzywański

Legionovia nie była faworytem w półfinałowym starciu Pucharu Polski, jednak po tym spotkaniu może być z siebie zadowolona. – Uważam, że możemy wracać do domu z podniesionymi głowami, bo dwa sety, nie mówię o tym trzecim bo on był już bez historii, grałyśmy jak równy z równym – powiedziała po tym spotkaniu rozgrywająca legionowianek Alicja Grabka.

Półfinał Pucharu Polski w Nysie z Developresem był dla DPD Legionovii już piątą konfrontacją w tym sezonie licząc mecze ligowe i sparingowe. Za każdym razem górą był jednak zespół pani bratowej – Magdaleny…Alicja GrabkaNiestety tak, ale uważam, że możemy wracać do domu z podniesionymi głowami, bo dwa sety, nie mówię o tym trzecim bo on był już bez historii, grałyśmy jak równy z równym. Zwłaszcza w II secie gdzie prowadziłyśmy w końcówce 21:18 ale niestety zabrakło doświadczenia, żeby dowieźć go do końca.

Ta końcówka drugiego seta była chyba kluczowym momentem tej półfinałowej rywalizacji?

Tak i myślę, że kolejnego trzeciego seta przegrałyśmy już w głowach po tej końcówce w drugim. Uważam, że dwa pierwsze sety zagrałyśmy świetnie w obronie i to było naszym atutem. Szkoda tej końcówki, bo najpierw zepsułyśmy zagrywkę, a potem piłka Jeleny Blagojević nam wpadła. Rywalki szybko doprowadziły do remisu, a w kluczowym momencie zabrakło nam doświadczenia.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Był awans do Final Four Pucharu Polski, a teraz pewnie marzycie, żeby wskoczyć do czołowej czwórki w fazie play-off, która będzie walczyć o medale?

Zgadza się. Uważam, że Chemik i Developres, to są topowe zespoły nie tylko w naszej lidze, ale też w Europie, ale z kolei ŁKS i Budowlani są w naszym zasięgu. Bardzo chciałybyśmy wskoczyć do czwórki i powalczyć o medal.

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved