Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Alicja Grabka: W końcu wracamy na mundial

Alicja Grabka: W końcu wracamy na mundial

fot. Bogusław Krośkiewicz

– To był ciężki sezon pod względem psychicznym, ale i fizycznym. Rozegrałam bardzo dużo spotkań. Ponadto wspólnie z koleżankami grałyśmy w Młodej Lidze. Mimo że zajęłyśmy przedostatnie miejsce w tabeli, to jestem zadowolona z pracy, którą wykonałam. Zebrałam naprawdę duże doświadczenie. Miałam okazję rozegrać wiele spotkań – przyznała Alicja Grabka.

Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Wieliczce udało się wam awansować na mistrzostwa świata U20 w Meksyku. Pierwszy cel na ten sezon udało się zrealizować.Alicja Grabka: – Udało się nam zrealizować cel, który postawiłyśmy sobie przed turniejem. Spełniły się nasze małe marzenia i jedziemy na mistrzostwa świata do Meksyku. Przed nami kolejne cele. Osobiście chciałabym przywieźć z Meksyku medal, ale zobaczymy, jak to się potoczy.

W żeńskiej siatkówce brakuje nam trochę medali.

– To prawda. Rozmawiałyśmy z dziewczynami przed turniejem i od niemal piętnastu lat reprezentacja Polski juniorek nie grała na mistrzostwach świata. Fajnie, że zrobiłyśmy ten jeden krok do przodu w tej żeńskiej siatkówce. W końcu wracamy na mundial. Tak jak powiedziałam wcześniej, mam nadzieję, że przywieziemy jakiś medal.

Zgodzi się pani ze mną, że podczas turnieju w Wieliczce ważną rolę odegrało wasze doświadczenie, które zdobyłyście w Orlen Lidze?

Jak najbardziej, to doświadczenie widać było przez cały turniej. Zaprocentowało ono w tych trzech meczach. W każdym spotkaniu zagrałyśmy z dużym spokojem i zaangażowaniem. Ponadto popełniłyśmy mało błędów. Niestety znacznie więcej przytrafiło się nam ich podczas zawodów w Portugalii. Osobiście spędziłam sezon w drużynie, która była przedostatnia w tabeli, ale pomimo tego miejsca grałam cały rok, dzięki czemu czułam się dużo pewniej na boisku.

Pani pochodzi z Wieliczki, więc ten turniej był dla pani wyjątkowy.

– Zgadza się, urodziłam się w Krakowie, ale mieszkałam już w Wieliczce. Muszę przyznać, że to było niesamowite, że wspólnie z reprezentacją Polski mogłam wrócić do rodzinnego miasta. Udało się nam zagrać świetne zawody, pokazałyśmy wysoki poziom sportowy i naprawdę dobrą siatkówkę. Cieszę się bardzo, że moja gra została zauważona i w ostatnim meczu zostałam wybrana najlepszą zawodniczką.

Z pani rodzinnego miasta nie jest daleko do Krakowa, jednego z miast-gospodarzy EUROVOLLEY POLAND 2017. Uda się pani znaleźć chwilę, żeby zasiąść na trybunach krakowskiej TAURON Areny?

– Kraków to piękne miasto i bardzo lubię do niego wracać. Ma on swój niepowtarzalny klimat. Zresztą odwiedza go mnóstwo turystów. Z Wieliczki jest do niego bardzo blisko. Zapraszam wszystkich do kibicowania podczas EUROVOLLEY POLAND 2017. Mam nadzieję, że uda mi się zasiąść na trybunach podczas mistrzostw Europy. To świetny obiekt, a mecze siatkówki ogląda się tam fantastycznie. Liczę na to, że zbierzemy się całą drużyną, żeby dopingować inne zespoły, w tym reprezentację Polski. Takie turnieje nie odbywają się często w naszym kraju, więc trzeba wykorzystać okazję, żeby obejrzeć je na żywo.

Na koniec chciałam zapytać panią o grę w drużynie Legionovii Legionowo w sezonie 2016/17. Z perspektywy czasu to był udany rok?

– To był ciężki sezon pod względem psychicznym, ale i fizycznym. Rozegrałam bardzo dużo spotkań. Ponadto wspólnie z koleżankami grałyśmy w Młodej Lidze. Mimo że zajęłyśmy przedostatnie miejsce w tabeli, to jestem zadowolona z pracy, którą wykonałam. Zebrałam naprawdę duże doświadczenie. Miałam okazję rozegrać wiele spotkań.

Czy w kolejnym sezonie również będzie pani broniła barw Legionovii?

– Tak. Mam jeszcze ważny kontrakt i przez najbliższy rok będę zawodniczką Legionovii Legionowo.

Rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved