Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alicja Grabka: Dla mnie był to udany rok

Alicja Grabka: Dla mnie był to udany rok

fot. lsk.pls.pl

– Nadszedł czas na zmiany – mówi Alicja Grabka po roku spędzonym w E.Leclerc Radomce Radom. Młoda rozgrywająca wraca do DPD Legionovia Legionowo.

Alicja Grabka w sezonie 2018/2019 wystąpiła na parkietach LSK w 86 setach i zdobyła 81 punktów. 34 razy atakowała perfekcyjnie ze skutecznością 30%, raz zaatakowała w siatkę. Pięć punków Grabka zdobyła bezpośrednio z zagrywki. Co ciekawe w meczu z DPD Legionovia Legionowo rozgrywająca dostała nagrodę MVP.Jak Alicja Grabka będzie wspominać Radom i zespół?  –W tym sezonie było wiele kontuzji i jako klub musieliśmy się z tym zmierzyć. Był mecz w Ostrowcu, gdzie grałam sama, bez zmienniczki. Wiadomo, że chciałam pokazać się z jak najlepszej strony i szczerze mówiąc nie odczuwałam wtedy większej presji psychicznej. Dawałam z siebie 100%, skupiałam się na meczu i robiłam wszystko, żeby ta zmiana, której tak naprawdę nie miałam, nie była konieczna. Dla zespołu był to bardzo udany powrót do Ligi Siatkówki Kobiet.

Przypomnijmy, że miniony sezon był pierwszym od ponad 30 lat w najwyższej klasie rozgrywkowej. Radomka ostatecznie zajęła ósme miejsce. – Sezon uważam za udany. Zajęłyśmy mocną ósmą pozycję i myślę, że przed rozpoczęciem ligi nikt nie stawiałby nas na miejscu, na którym skończyliśmy. Mimo wielu przeciwności, jako beniaminek, wykonaliśmy swoją pracę bardzo dobrze. Patrząc indywidualnie uważam, że dla mnie był to udany rok. Współpraca z trenerem układała się dobrze. Miałam czystą głowę. Przez cały sezon miałam okazję grać, a to dla mnie bardzo ważne. Na pewno nie zmieniłabym decyzji sprzed roku. – mówi zawodniczka.

Alicja Grabka z uśmiechem na twarzy wspomina także radomskich kibiców. – Organizacyjnie Radomka także niczym nie ustępuje innym klubom. Frekwencja na meczach zaskoczyła mnie na wielki plus! Na kibiców mogłyśmy liczyć zawsze. Podczas wyjazdów też czułyśmy wielkie wsparcie, za co bardzo dziękuję. Kibice –  na pewno zapamiętam Was na bardzo długo!

Po roku spędzonym w Radomce siatkarka wraca do Legionowa, gdzie grała już wcześniej. Jej wysoka dyspozycja została doceniona także przez trenera Jacka Nawrockiego, który powołał ją do szerokiej kadry Polski na nowy sezon. – Po sezonie dostałyśmy od razu trochę wolnego, teraz w majówkę również odpocznę. Na pierwsze zgrupowanie nie jadę, więc po intensywnym czasie znajdę chwilę na wakacje. Po roku w Radomiu wracam do Legionowa. Klub z Radomia miał inny plan na zespół, a dla mnie nadszedł czas na zmiany. – komentuje zmianę barw klubowych rozgrywająca.

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved