Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ali Frantti: Słyszałam dużo pozytywnych opinii o Polsce

Ali Frantti: Słyszałam dużo pozytywnych opinii o Polsce

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Developres SkyRes Rzeszów jest bardzo aktywny w aktualnym okienku transferowym. Do zespołu przyszedł szereg nowych zawodniczek, które prowadzone będą przez Stephana Antigę. Jednym z nowych nabytków klubu została Ali Frantti, która nie ukrywa, że szybko przyjęła ofertę klubu z Podkarpacia. – Szczerze mówiąc, bardzo szybko podjęłam decyzję na „tak”. Byłam przekonana co do tego wyboru i nie miałam się nad czym zastanawiać – stwierdziła Amerykanka.

 Co przeważyło o tym, że zdecydowała się pani na podpisanie kontraktu z klubem z Rzeszowa?

Ali Frantti: Duża w tym zasługa mojego menadżera, który pomaga podejmować dobre wybory i mam do niego pełne zaufanie. To on rozważając oferty, jakie dostałam, zarekomendował mi Developres. Stwierdził, że to będzie dla mnie najlepsza opcja i że gra w tym klubie pomoże mi rozwinąć się zarówno pod względem indywidualnym, jak i drużynowo.

Jak zapatruje się pani na współpracę z trenerem Stephanem Antigą?

Jestem bardzo podekscytowana. Stephane był świetnym zawodnikiem i ma już spore osiągnięcia jako trener. Z tego co słyszałam, ma bardzo dobry warsztat pracy. Już nie mogę się doczekać współpracy z nim, zwłaszcza, że był znakomitym przyjmującym, więc na pewno da mi cenne wskazówki, żebym mogła się rozwinąć właśnie na tej pozycji. Wprawdzie Stephane Antiga do tej pory nie pracował z kobietami, ale jestem przekonana, że sobie z tym poradzi. Dla mnie to też będzie pierwsze takie doświadczenie, żeby pracować z trenerem, który do tej pory był związany wyłącznie z męską siatkówką. Może mi to wyjść tylko na dobre. Wiele sobie obiecuję po tej współpracy.

Długo się pani zastanawiała nad ofertą Developresu?

Szczerze mówiąc, bardzo szybko podjęłam decyzję na „tak”. Byłam przekonana co do tego wyboru i nie miałam się nad czym zastanawiać.

Jakie są pani oczekiwania co do gry w LSK?

Słyszałam dużo pozytywnych opinii o Polsce. Przede wszystkim, że to jest piękny kraj i mieszkają tu wspaniali ludzie, którzy pasjonują się siatkówką. Polscy kibice są znani na świecie z zamiłowania do siatkówki. Jestem podekscytowana, że będę mogła dla nich grać. Z tego co mi przekazano z różnych źródeł, klub z Rzeszowa jest bardzo dobrze poukładany i profesjonalny. Mamy świetny zespół, który ma grać o wysokie cele, więc jestem pozytywnie nastawiona do wszystkiego, co mnie tutaj czeka. Bardzo podoba mi się miasto Rzeszów, które wygląda na ładne, zadbane i przyjazne. Już nie mogę się doczekać przyjazdu na przygotowania do sezonu, które zaczniemy w drugiej połowie sierpnia.

Jako zawodniczka młodego pokolenia na pewno liczy pani na regularną grę, ale na pozycji przyjmującej w Developresie zapowiada się ciekawa rywalizacja o miejsce w składzie.

Bardzo zależy mi na tym, żeby grać na coraz lepszym poziomie. Dam z siebie wszystko i jestem typem wojowniczki, która nie boi się rywalizacji. Na pewno nie brak mi ambicji i chcę grać jak najwięcej. Siatkówka, to jednak przede wszystkim dyscyplina zespołowa, więc najważniejsze jest to, żebyśmy razem tworzyły bardzo dobrą drużynę i wygrywały. Decyzja o tym, kto będzie grał, należy do trenerów, którzy będą obserwowali naszą aktualną formę. Będą też stawiali na dziewczyny, które sprawdzają się w boju i mam nadzieję, że znajdę się właśnie w tym gronie. Naszym celem będzie walka o złoty medal i zrobimy wszystko, żeby go wspólnie osiągnąć.

Czy ostatni sezon spędzony we francuskiej Miluzie dał pani więcej pewności siebie?

Tak, ponieważ to był mój pierwszy pełny sezon rozegrany w zawodowej lidze i bardzo wiele z niego wyniosłam. Nabrałam większego doświadczenia. Poznałam inną kulturę, zarówno jeśli chodzi o siatkówkę, jak i codzienne życie. Myślę, że dojrzałam nie tylko jako siatkarka, ale ogólnie jako osoba. To było dla mnie bardzo pożyteczne doświadczenie pod każdym względem.

Całość wywiadu na lsk.pls.pl.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved