Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ali Frantti: Cała nasza drużyna jest bardzo dobra

Ali Frantti: Cała nasza drużyna jest bardzo dobra

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Staramy się koncentrować z meczu na mecz i nie wybiegać za bardzo do przodu. Wiem, że patrząc z boku, taki wynik jak 3:0 może sugerować, że było łatwo, ale tak wcale nie jest. Cały czas musimy mieć z tyłu głowy, że mamy nad czym pracować żeby z każdym treningiem i meczem grać coraz lepiej – powiedziała Ali Frantti, przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów.

Wygrana 3:0 z wicemistrzyniami Polski, to znakomity wynik. Sprawdzian w pierwszym meczu z cyklu tych bardzo trudnych zdałyście wręcz celująco.Ali Frantti: Jestem podekscytowana atmosferą, jaka panowała w hali Podpromie. Naszą drużynę dopingowało mnóstwo fanów i to było niesamowite. Budowlani mają naprawdę mocny zespół. Zwycięstwo z nimi bardzo nas cieszy. Ja jestem szczególnie szczęśliwa po tym meczu, bo na trybunach była obecna moja mama. To był pierwszy mecz w mojej profesjonalne siatkówce, w którym dopingowała mnie na żywo mama, więc towarzyszyły mi dodatkowe emocje.

Zanotowała pani bardzo dobre wejście na boisko wspomagając zespół przede wszystkim w ataku. Zamieniła pani na punkty większość otrzymanych piłek.

– Cała nasza drużyna jest bardzo dobra. Każda, która zaczyna mecz w kwadracie, jest gotowa, żeby wejść na boisku, kiedy jest taka potrzeba i wspomóc zespół. Zagrałyśmy zespołowo i dobrze ze sobą współpracowałyśmy.

W drugim i trzecim secie przeżywałyście trudne chwile, szczególnie na początku, kiedy rywalki odskoczyły na kilka punktów. Zdołałyście jednak odrobić straty i przejąć inicjatywę.

– Wiedziałyśmy, że musimy jak najszybciej wrócić do swojego rytmu gry. Rywalki utrudniały nam zadanie bardzo dobrym serwisem. Kluczowe były jednak nasze skuteczne bloki, które pomogły nam wrócić do gry.

To było już ósme zwycięstwo z rzędu Developresu w LSK. Wcześniej wygrałyście też osiem sparingów. Ta passa wygranych spotkań jest imponująca.

– Staramy się koncentrować z meczu na mecz i nie wybiegać za bardzo do przodu. Wiem, że patrząc z boku, taki wynik jak 3:0 może sugerować, że było łatwo, ale tak wcale nie jest. Cały czas musimy mieć z tyłu głowy, że mamy nad czym pracować żeby z każdym treningiem i meczem grać coraz lepiej.

Waszym następnym rywalem będzie również niepokonany w tym sezonie Chemik Police.

– Już nie mogę się doczekać tej konfrontacji. Naszym atutem powinna być własna hala i ta niesamowita publiczność, która tak mocno nas wspiera. Myślę, że będziemy bardzo dobrze przygotowane do tego meczu.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved