Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alexandros Raptis: Marzyłem o grze przeciwko Ivanowi Zaytsevowi

Alexandros Raptis: Marzyłem o grze przeciwko Ivanowi Zaytsevowi

fot. cev.eu

– Kiedy byłem młody, miałem dwa cele. Pierwszym była gra na wysokim poziomie, a drugim, możliwość konkurowania w drużynie narodowej. Stoją przede mną duże wyzwania. Mam nadzieję, że uda mi się im sprostać – powiedział Alexandros Raptis, 18-letni zawodnik, który w tym roku z dobrej strony pokazał się w Srebrnej Lidze Europejskiej.

Alexandros Raptis był członkiem greckiej drużyny, która w tym sezonie zajęła drugie miejsce w Srebrnej Lidze Europejskiej. Po raz pierwszy zagrał w niej w seniorskiej kadrze. Jego przygoda z siatkówką zaczęła się w wieku dziesięciu lat. Pierwsze kroki siatkarskie stawiał w Olimpiadzie Patras, a w ostatnim sezonie reprezentował Panathinaikos Ateny. Wraz z drużyną wywalczył piąte miejsce, a sam został okrzyknięty objawieniem sezonu. – Kiedy byłem młody, miałem dwa cele. Pierwszym była gra na wysokim poziomie, a drugim, możliwość konkurowania w drużynie narodowej. Stoją przede mną duże wyzwania. Mam nadzieję, że uda mi się sprostać im oraz zainteresowaniu moją osobą. Greccy kibice zaczynają rozpoznawać mnie na ulicy. Nie jestem do tego przyzwyczajony. Nadal czuję się trochę dziwnie – powiedział 18-letni skrzydłowy.W tym roku siatkarze z Hellady z dobrej strony pokazali się w Srebrnej Lidze Europejskiej. Dotarli w niej do rozgrywki finałowej, w której jednak dwukrotnie musieli uznać wyższość Rumunów. – Srebrna LE była dla nas świetną okazją do lepszego przygotowania się do mistrzostw Europy. A ja po raz pierwszy miałem możliwość odegrania ważnej roli w seniorskim zespole. Poznałem nowych zawodników. grałem ze wspaniałymi siatkarzami, od których mogłem uczyć się wielu przydatnych rzeczy – podkreślił Raptis, dla którego jednym z siatkarskich idoli jest Ivan Zaytsev. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to młody zawodnik będzie miał możliwość zagrania przeciwko swojemu idolowi w czempionacie Starego Kontynentu. – Marzyłem o grze przeciwko niemu. Nie wierzyłem, że stanie się to tak szybko w mojej karierze. Mam nadzieję, że będę zdrowy i będę mógł zmierzyć się z nim w Montpellier – zaznaczył zawodnik reprezentacji Grecji.

W mistrzostwach Europy nie będzie miała ona łatwej przeprawy. Swoje mecze grupowe będzie rozgrywała w Montpellier, a jej rywalami będą Francuzi, Włosi, Bułgarzy, Portugalczycy oraz Rumuni. – Poziom mistrzostw Europy będzie wysoki, ale na tym polega piękno tego turnieju. Gdy wyzwanie, z którym musisz się zmierzyć, jest trudne, motywuje cię to do bycia lepszym zawodnikiem – zakończył Alexandros Raptis.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved