Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alexandre Ferreira zostaje w Zawierciu

Alexandre Ferreira zostaje w Zawierciu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zanosi się na to, że trzon Aluron Virtu Warty Zawiercie zostanie utrzymany. Alexandre Ferreira jest kolejnym zawodnikiem, z którym klub grający w PlusLidze zdecydował się przedłużyć współpracę. – Zawsze staram się być lepszy i osiągnąć jak najwyższe cele – powiedział portugalski przyjmujący.

Alexandre Ferreira do Aluron Virtu Warty Zawiercie dołączył w połowie poprzedniego sezonu. Portugalski przyjmujący na tyle dobrze wkomponował się w armię jurajskich rycerzy, że działacze postanowili przedłużyć z nim współpracę na kolejny sezon. – W klubie przyjęto mnie bardzo dobrze w połowie sezonu. Nie było to dla mnie łatwe, ale traktowano mnie bardzo dobrze. Sądzę, że dobre będzie dla mnie to, abym tu grał i pomagał tej drużynie – powiedział Alexandre Ferreira, który cieszy się, że nadal będzie mógł grać w PlusLidze, bowiem jest w niej wysoki poziom, a dzięki temu portugalski zawodnik może podnosić swoje umiejętności siatkarskie. – Gra w PlusLidze w tym momencie jest dobra dla mnie, wszyscy zawodnicy powinni grać na tym poziomie, na którym obecnie znajduje się PlusLiga – dodał siatkarz.Odniósł się on także do swojej postawy w poprzednich rozgrywkach oraz do wyniku osiągniętego przez Aluron Virtu Wartę Zawiercie. – Zawsze staram się być lepszy i osiągnąć najwyższe możliwe cele. Czwarte miejsce jest oczywiście dobre dla klubu, ale myślę, że mogliśmy zagrać lepiej. Przez jednego seta nie weszliśmy do finału. Jesteśmy tym trochę rozczarowani, ale taki jest sport. W przyszłym sezonie będzie kolejna okazja, by zagrać jeszcze lepiej – zakończył Ferreira.

Obecnie Alexandre Ferreira wraz z reprezentacją Portugalii bierze udział w rozgrywkach Ligi Narodów. W miniony weekend jego reprezentacja odniosła zwycięstwo z Chinami oraz zanotowała na koncie porażki z Serbami i Brazylijczykami. Po trzech weekendach Ligi Narodów Portugalczycy zajmują trzynastą lokatę z siedmioma punktami na koncie.

Przypomnijmy, że Alexandre Ferreira nie jest pierwszym zawodnikiem, z którym przedłużono współpracę w Zawierciu. Wcześniej poinformowano, że barw Aluron Virtu nadal bronić będą między innymi: Michal Masny, Mateusz Malinowski, Grzegorz Bociek, Taichiro Koga oraz Marcin Waliński.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2019/2020

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved