Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alexandre Ferreira nowym zawodnikiem Aluronu Virtu Warta Zawiercie

Alexandre Ferreira nowym zawodnikiem Aluronu Virtu Warta Zawiercie

fot. ALuron Virtu Warta Zawiercie

Mierzący 202 cm wzrostu nowy nabytek Jurajskich Rycerzy występuje na pozycji przyjmującego. Portugalczyk grał w przeszłości m.in. w Itas Diatec Trentino czy Ziraat Bankasi. Przed aktualnym sezonem w wyniku słynnego koreańskiego draftu stał się zawodnikiem KB Insurance Stars.

Doznał tam sześć tygodni temu kontuzji mięśni brzucha. Po zakończonej właśnie rehabilitacji i przeprowadzonych w Polsce testach medycznych wraca wkrótce do treningów. Ma pomóc drużynie w związku ze spowodowaną kontuzją stawu kolanowego absencją Alka Achrema. Mamy nadzieję, że Alex pomoże nie tylko w treningach, ale również już niedługo będzie wsparciem podczas kolejnych spotkań w tym sezonie.Dwudziestosiedmioletni Alexandre Ferreira jest kapitanem i czołowym zawodnikiem reprezentacji Portugalii, która w przyszłym roku zagra w rozgrywkach Ligi Narodów. W swojej karierze zdobył mistrzostwo Portugalii (Espinho), Superpuchar Włoch (Trentino), mistrzostwo Turcji (Ziraat) oraz złoty medal na Klubowych Mistrzostwach Świata (Trentino).

– Widziałem poniedziałkowe spotkanie z MKS-em Będzin. W naszym zespole są bardzo dobrzy zawodnicy, którzy tworzą monolit na boisku – zaznacza Ferreira. – Będę miał teraz możliwość gry w lidze mistrzów świata, w PlusLidze i rywalizacji z najlepszymi siatkarzami na świecie. Nie boję się nowych wyzwań i cieszę się, że wspomogę Jurajskich Rycerzy – kończy Alex.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved