Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alessandro Chiappini: Zagrywka miała bardzo determinujący wpływ na wynik

Alessandro Chiappini: Zagrywka miała bardzo determinujący wpływ na wynik

15. kolejkę LSK zamknął mecz ŁKS-u Commercecon Łódź z DPD Legionovią Legionowo. W pierwszej rundzie to podwarszawska drużyna wygrała 3:0. Niedzielne popołudnie w Sport Arenie upłynęło pod znakiem bardzo zaciętego meczu. Legionovia przegrała wszystkie sety 23:25 i włoski szkoleniowiec po meczu nie ukrywał swojego rozczarowania.

DPD Legionovia Legionowo może być uznawana za rewelację trwających rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Alessandro Chiappiniego niespodziewanie w pierwszej rundzie wyraźnie pokonały ŁKS i liczyły, że uda im się ten wyczyn powtórzyć na wyjeździe. Legionovianki jednak po niedzielnym spotkaniu mają nieco powodów do rozczarowania. – Jestem trochę zły i rozżalony, bo nie zagraliśmy tak jak potrafimy i przede wszystkim taktycznie popełniliśmy trochę znaczących błędów. Dlatego jest mi trochę przykro, bo przegraliśmy wszystkie sety 25:23, co oznacza, że dwie lepiej zagrane przez nas piłki mogły zupełnie zmienić wynik meczu na naszą korzyść. Teraz żałujemy przegranej, bo nawet nie grając na maksa, wynik był taki jaki był. Chciałbym pogratulować ŁKS-owi, bo bardzo dobrze zagrały i zwłaszcza w obronie sporo podbijały i zasłużyły na tę wygraną. Powtórzę jednak, że jest w nas trochę żalu, bo mogliśmy zagrać lepiej – przyznał szkoleniowiec Legionovii.

– Bociek nie skończyła żadnego ataku w drugim secie, ale miała serię zagrywek, którą nas dobiła w dwóch momentach straciliśmy okazję w tym secie. Pierwszy to była właśnie jej seria i potem przy 23:20 błąd na zagrywce, którą popsuliśmy, zamiast dać ją rywalowi do grania, bo i tak miał problemy. My radziliśmy sobie dobrze w bloku i obronie. Jak popełniasz takie błędy jak my popełniliśmy, to płacisz za to sporą cenę. Z tego będziemy wyciągać lekcje na przyszłość – dodał Włoch. Ważna w meczu po obu stronach była zagrywka. – Zgodzę się z tym, że zagrywka miała bardzo determinujący wpływ na wynik. My mieliśmy poważne problemy w przyjęciu, ale rywal też. Z pewnością to był klucz do meczu. My jednak powinniśmy lepiej połączyć system blok – obrona z tym, co robiliśmy w polu zagrywki – przyznał Chiappini.

Statuetka MVP meczu powędrowała w ręce słoweńskiej rozgrywającej ŁKS-u Commercecon Evy Mori. Włoski szkoleniowiec zna ją jednak świetnie, ponieważ jest jej trenerem w kadrze. – Znam Evę znakomicie i wiem jak gra. Poradziła sobie w tym meczu świetnie dlatego, że rozgrywała bardzo precyzyjnie i używała dobrych rozwiązań taktycznych. Moim zdaniem zasługiwała na nagrodę MVP, bo zagrała kapitalne spotkanie. Było widać, że ma ochotę na sportową zemstę za porażkę, którą jej zespół odniósł przeciw nam w pierwszej rundzie – zakończył Chiappini.