Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alessandro Chiappini: Jestem bardzo zadowolony z mojej ekipy

Alessandro Chiappini: Jestem bardzo zadowolony z mojej ekipy

fot. DPD Legionovia Legionowo

– Myślę, że jesteśmy w niezłej dyspozycji pomimo, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy drobne kłopoty, które nie pozwoliły nam przez jakiś czas trenować z całym zespołem. Każda sytuacja, jeśli jest odpowiednio wykorzystana, daje nowe doświadczenia – mówi przed startem rywalizacji w Lidze Siatkówki Kobiet Alessandro Chiappini, trener DPD Legionovii Legionowo.

Proszę opowiedzieć o nowym składzie DPD Legionovii. Czy jest pan zadowolony z ekipy, którą panu powierzono? Co można powiedzieć o stylu i ambicjach tego zespołu?Alessandro Chiappini: – Jesteśmy wszyscy bardzo podekscytowani rozpoczęciem ligi, mamy w naszym projekcie dużo nowych osób, które chcą robić wielkie rzeczy, są bardzo zmotywowane. To dokładnie to, czego szukaliśmy u zawodniczek podczas konstruowania składu. Jestem bardzo zadowolony z mojej ekipy, gdybym mógł ją zmienić, nie zrobiłbym tego. Jestem optymistą i jeśli to, co mam w głowie, stanie się faktem – zostaniemy pięknie wynagrodzeni wynikami.

Rozegraliście w trakcie okresu przygotowawczego dziesięć oficjalnych meczów towarzyskich i dwie dodatkowe gry testowe z AZS AWF Warszawa. Jak skomentuje pan wyniki i – przede wszystkim – dyspozycję swojego zespołu?

– W sparingach, które rozegraliśmy w okresie przygotowawczym, mieliśmy swoje wzloty i upadki, ale to wszystko było zgodne z naszym planem. Zainwestowaliśmy dużo energii w ciężki trening fizyczny, żeby wybudować silną bazę do wyższej jakości pracy później, a więc na sparingach nie mieliśmy w sobie świeżości, ale nawet wtedy informacja zwrotna, jaką dostawaliśmy z boiska, była zawsze pozytywna. Mieliśmy okazję do wypróbowania różnych rozwiązań.

Czy zespół jest obecnie u szczytu swojej formy? A jeśli nie, na kiedy przewidujecie taki moment?

– Myślę, że jesteśmy w niezłej dyspozycji pomimo, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy drobne kłopoty, które nie pozwoliły nam przez jakiś czas trenować z całym zespołem. Każda sytuacja, jeśli jest odpowiednio wykorzystana, daje nowe doświadczenia. Jak mówiłem wcześniej, w naszym zespole jest dużo nowych zawodniczek i poprawa komunikacji na parkiecie wymaga czasu. Pracujemy dużo żeby poprawić styl naszej gry, jesteśmy na dobrej drodze i w dobrym punkcie. Motywacja, którą pokazują moje zawodniczki i ich otwartość na zmiany by pomóc zespołowi stać się lepszym są naprawdę pomocne w mojej pracy, dlatego korzystając z okazji chciałbym podziękować mojemu zespołowi i sztabowi.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved