Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alessandro Chiappini: Stawiamy na jakość, technikę i taktykę

Alessandro Chiappini: Stawiamy na jakość, technikę i taktykę

fot. Michał Szymański

DPD Legionovia Legionowo pokazała, że nie jest zespołem, który można by lekceważyć. Po nieco nerwowym pierwszym secie w kolejnych trzech siatkarki Alessandro Chiappiniego rozluźniły się i znacznie podniosły swój poziom gry. To pozwoliło odnieść im bardzo cenne zwycięstwo ogrywając 3:1 Grot Budowlanych Łódź. Trener Chiappini nie ukrywał po spotkaniu zadowolenia z postawy swoich podopiecznych.

Pierwszy set meczu drużyn z Łodzi i Legionowa nie wskazywał na to, że dojdzie do niespodzianki. Legionowianki zaczęły od drugiej odsłony grać pewniej i przede wszystkim bardzo dobrze ustawiać się w obronie. – Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Fakt, że im brakowało kilku zawodniczek w tym tak ważnej jaką jest Anastasia Kraiduba nieco ułatwił nam zadanie.– Myślę, że trochę nas to zestresowało, bo byliśmy przygotowani przeciwko drużynie, która wydawało nam się, że zagra. Jednak łódzki trener wyszedł z drugą rozgrywającą (Pauliną Bałdygą – przyp.aut) i bez atakującej, może przed kłopoty zdrowotne. Musieliśmy się do tego przystosować. Jestem bardzo zadowolony z wyniki nawet jeśli nie zagraliśmy naszej najlepszej siatkówki. Mamy za sobą tydzień znakomitych treningów. Oczekiwałem więc, że dziewczyny zagrają jeszcze lepiej. Dziewczyny jednak pokazały, że są inteligentne i myślą na boisku, bo pomimo trudności dały radę odnieść ważne zwycięstwo. Naszym marzeniem i celem jest, by znaleźć się w szóstce zespołów, które zagrają w Pucharze Polski. To był ważny mecz jeśli chodzi o realizację tego celu – mówił po spotkaniu trener Alessandro Chiappini.

Zwłaszcza w pierwszym secie siatkarki z Legionowa popełniały bardzo dużo błędów w ataku. – Popełniliśmy zbyt dużo błędów. Potem udało nam się je wyeliminować, ale dalej nasza gra nie była zbyt regularna. Cieszy mnie jednak to, że gra się cały czas polepsza i mam nadzieję, że już niedługo zaczniemy grać tak dobrze jak trenujemy. Jestem bardzo dumny z dziewczyn i wyniku ponieważ nie graliśmy najlepiej, a i tak udało nam się być skoncentrowanym i odnieść ważne zwycięstwo za trzy punkty przeciw silnej drużynie – podkreślił. – Na treningu, tak jak mówiłem, gramy jeszcze lepiej. Jak przychodzi do meczu przeciwnik stara się narzucić ci swoją grę, więc to normalne że niektóre rzeczy nie wychodzą tak jak powinny. Wierzę, że musimy być bardziej świadome i wierzyć w siebie po to, by grać z większą pewnością siebie. To może nam pomóc grać z nieco lżejszymi głowami – dodał.

Siatkarki z Legionowa dały się we znaki rywalkom również w polu zagrywki. Wypracowywały sobie okazje do kontr, a długą serię zanotowała w tym elemencie między innymi Olga Stranzali. – Trenujemy też zagrywkę na każdym treningu. Stawiamy na jakość gry, technikę i taktykę. Wszystkie jej podstawy. Pracujemy też nad przyjęciem, bo mieliśmy kłopoty w tym elemencie, ale udało się nieco to poprawić. Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonują dziewczyny – dumny z całego zespołu. Nie mogę dać grać wszystkim, ale muszę przyznać, że to jeden z powodów naszej dobrej gry. One gwarantują nam bardzo wysoki poziom treningu. Musieliśmy pracować nad techniką i niektóre rzeczy poprawić. Dziewczyny po drugiej stronie siatki grają na tyle dobrze, że pomagają rozwijać się pierwszej szóstce – zakończył Włoch.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved