Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alessandro Chiappini nowym szkoleniowcem DPD Legionovii

Alessandro Chiappini nowym szkoleniowcem DPD Legionovii

fot. archiwum

DPD Legionovia Legionowo rozpoczęła budowę ekipy na sezon 2019/20. Nowym szkoleniowcem zespołu z Legionowa został włoski internacjonał Alessandro Chiappini, który związał się z klubem na trzy kolejne sezony.

Pięćdziesięcioletni szkoleniowiec pochodzi z Perugii. Na ścieżce swojej kariery prowadził między innymi tak znane kluby, jak włoskie: Foppapedretti Bergamo (2000-2002), Asystel Novara (2005-2007), Imoco Conegliano (2015-16), azerski Azerrail Baku (2012-13) i polskie Atom Trefl Sopot (2010-12), Proxima Kraków (2016-18) i ostatnio Enea PTPS Piła. Trener Chiappini był w latach 2007-10 selekcjonerem reprezentacji Turcji, obecnie zaś pracuje z kadrą narodową Słowenii.-Przede wszystkim chciałbym podziękować włodarzom klubu za zainteresowanie moją kandydaturą na szkoleniowca DPD Legionovii – powiedział Alessandro Chiappini. – Od początku znalazłem z nimi wspólny język i zauważyłem, że nadajemy na podobnych falach, jeśli chodzi o sposób myślenia o siatkówce. Propozycja trzyletniego kontraktu pokazała mi zaufanie Zarządu do mojej osoby jako części tego projektu. Jako trener lubię wzrastać razem z klubem i zespołem. Wiem, że w Legionowie wykonywana jest doskonała praca, jeśli chodzi o młode zawodniczki.  Chcę im pomagać się rozwijać i stawać coraz lepszymi siatkarkami w naszym klubie. Jestem szczęśliwy i bardzo zmotywowany, wprost nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania. Cieszę się na spotkanie ze sztabem szkoleniowym, by przygotować jak najlepszy plan pracy. Teraz spokojnie pracujemy nad budową zespołu na nowy sezon – dodał Włoch.

Również Zarząd DPD Legionovii nie kryje zadowolenia po podpisaniu kontraktu: – Cieszymy się, że negocjacje przebiegły tak sprawnie  – uśmiecha się członek Zarządu klubu Konrad Ciejka – Trener Chiappini to doświadczony specjalista, był naszym pierwszym wyborem na nowy sezon. Obserwowaliśmy jego pracę w innych polskich klubach i jesteśmy pod jej wrażeniem. Wierzymy, że osoba trenera w znacznym stopniu ułatwi nam budowę zespołu. Jesteśmy również zbudowani entuzjazmem, z jakim trener Chiappini wypowiada się o pracy z młodzieżą.

Obsadę kolejnych stanowisk w sztabie szkoleniowym DPD Legionovii Legionowo na sezon 2019/2020 będziemy podawać w kolejnych informacjach.

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved