Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alessandro Chiappini: Nie byliśmy przygotowani do tego meczu

Alessandro Chiappini: Nie byliśmy przygotowani do tego meczu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać, że o punkty będzie bardzo trudno. Jednak powinniśmy wszystko zrobić lepiej. Gdy od stanu 12:12 nie zdobywasz punktu i przegrywasz seta do 12, to… coś jest nie tak – mówił po porażce w Rzeszowie z Developresem trener Trefla Proximy Kraków, Alessandro Chiappini.

Zespół Trefla Proximy nie dał rady postawić się w Rzeszowie Developresowi i przegrał w trzech szybkich setach. – Pierwszy problem znajdował się po drugiej stronie siatki. Developres rozegrał fenomenalne spotkanie. W ostatnich meczach zagrał tak tylko raz, z Chemikiem Police. Grał perfekcyjnie i ciężko było z nim rywalizować. Wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać, że o punkty będzie bardzo trudno. Jednak powinniśmy wszystko zrobić lepiej. Gdy od stanu 12:12 nie zdobywasz punktu i przegrywasz seta do 12, to… coś jest nie tak – mówił po meczu trener krakowianek, Alessandro Chiappini.– Oczywiście to nie jest tak, że wszystko tłumaczy bardzo mocny zespół po drugiej stronie siatki. Drugi set zakończył się wynikiem 25:9. Bez walki, bez agresji, bez chęci osiągnięcia zwycięstwa. Byłem tym rozczarowany, jednak muszę dodać, że nie byliśmy przygotowani do tego meczu w stu procentach. Nasze ostatnie dwa dni były ciężkie, ale musimy to zaakceptować. Dodatkowo kilka dni temu wygraliśmy bardzo ważne spotkanie, do którego zespół podszedł bardzo mocno „nakręcony”. To był dla nas ważny mecz, który zadecydował o naszym pozostaniu w lidze. Ostatnie tygodnie były dla naszej drużyny bardzo dobre i jestem z mojej drużyny bardzo zadowolony. Również z tego, jak wywalczyliśmy te punkty. Mam nadzieję, że to spotkanie w Rzeszowie było tylko takim „złym dniem” – przyznał włoski szkoleniowiec. – Nie sądzę, by ten mecz był przegrany już w szatni. Może przegraliśmy po zwycięstwie z KSZO? Może… Nie trenowaliśmy ostatnio dobrze, brakowało kilku zawodniczek, jednak to nie może być naszą wymówką. Uważam, że moje zawodniczki zbyt szybko wyłączyły swoje głowy – dodał Chiappini.

Teraz przed Treflem Proximą świąteczna przerwa, po której zagra z Impelem Wrocław i MKS-em Dąbrowa Górnicza. – Myślę, że ta przerwa nam się przyda. Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne, dlatego teraz wszystkim przyda się kilka dni z rodziną bez siatkówki, bez hali. To najlepszy moment na to. Później musimy wrócić do naszego stylu pracy oraz gry z ostatnich tygodni. Przed nami dwa bardzo ważne spotkania, które w przypadku wygranych mogą nam pomóc osiągnąć wyższe miejsce w tabeli. Następnie rozpoczniemy mecze play-off. Zobaczymy, kto będzie naszym przeciwnikiem, ale najpierw przerwa, która przyszła w idealnym momencie. Będzie czas na regenerację oraz ponowny start z energią i ochotą, by jak najlepiej zakończyć sezon – powiedział Alessandro Chiappini.

źródło: inf. własna, Proxima TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved