Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alessandro Chiappini: Mogliśmy wygrać to spotkanie

Alessandro Chiappini: Mogliśmy wygrać to spotkanie

– Nie jestem zadowolony z jednego punktu, gdyż po tym, co zobaczyłem w tym meczu, nie można być szczęśliwym. Oczywiście patrząc na tabelę, ten punkt jest bardzo ważny – mówił po przegranym meczu 2:3 z Budowlanymi Toruń trener Trefla Proximy Kraków, Alessandro Chiappini.

W meczu 3. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Budowlani Toruń pokonali we własnej hali Trefla Proximę Kraków 3:2. – Na początku chciałbym pogratulować drużynie z Torunia, która rozegrała dobre spotkanie. My mieliśmy swój plan, dwukrotnie prowadziliśmy w tym meczu, najpierw 1:0, potem 2:1. Czwartego seta rozpoczęliśmy bardzo źle – przyznał trener Alessandro Chiappini.Teraz musimy znaleźć tego przyczynę, ponieważ zwycięstwo w poprzednim secie powinno być motywacją do dobrego rozpoczęcia kolejnego. Mimo wszystko udało nam się odrobić straty, jednak nie udało nam się wygrać seta przez dwie nie do końca dobrze rozegrane akcje. Podobnie było w tie-breaku, końcówka to dobra gra naszego zespołu i błąd pozbawił nas szansy wyrównania na 14:14 – mówił szkoleniowiec krakowskiego zespołu.

Dla Trefla Proximy to już trzecia z rzędu porażka w tym sezonie. – Myślę jednak, że zagraliśmy lepiej niż we wcześniejszych spotkaniach. Jednak dalej musimy ciężko pracować, musimy być silni, bo czekają nas mecze z bardzo dobrymi zespołami. Wyjdziemy na boisko, będziemy walczyć, gdyż jest to jedyna droga do zwycięstwa. Byliśmy za słabi w ataku, ciężko jest rywalizować z kimkolwiek, mając 25% w ataku. Niektóre zawodniczki atakowały na 17 czy 19%. Mimo wszystko ten mecz był w naszym zasięgu. Dwukrotnie byliśmy na prowadzeniu i… mogliśmy wygrać to spotkanie. W setach, które wygraliśmy, były momenty bardzo dobrej gry. Jednak po dobrym zagraniu przydarzał nam się błąd. Musimy poszukać w naszej grze stabilności – dodał Chiappini.

Beniaminek z Krakowa z jednym punktem na koncie po trzech kolejkach zajmuje 13., przedostatnie miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. – Nie jestem zadowolony z jednego punktu, gdyż po tym, co zobaczyłem w tym meczu, nie można być szczęśliwym. Oczywiście patrząc na tabelę, ten punkt jest bardzo ważny. Jednak patrząc na to, jak zagraliśmy w pierwszym i trzecim secie, to nie zdobyliśmy punktu, tylko straciliśmy dwa. Aczkolwiek nie chcę umniejszać zasług rywalek, które wywalczyły to zwycięstwo na parkiecie. Zagrały z dobrym nastawieniem i z zaangażowaniem – zakończył trener Trefla Proximy.

źródło: inf. własna, Proxima TV