Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alessandro Chiappini: Nie chcemy robić rewolucji w składzie

Alessandro Chiappini: Nie chcemy robić rewolucji w składzie

fot. Michał Szymański

– Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i dumni z naszego wyniku, miejsca w czołowej czwórce zarówno w lidze, jak i pucharze. To dla nas ważne osiągnięcie zwłaszcza, że niespodziewane – podsumował sezon 2019/2020 w wykonaniu DPD Legionovii Legionowo jej szkoleniowiec, Alessandro Chiappini.

ZA DPD Legionovią Legionowo najlepszy sezon w historii. Drużyna prowadzona przez Alessandro Chiappiniego znalazła się w turnieju finałowym Pucharu Polski oraz w czołowej czwórce Ligi Siatkówki Kobiet. W pucharze w półfinale nie sprostała Developresowi, a w lidze zabrakło jej jednego punktu, by znaleźć się na podium po rundzie zasadniczej. W play-off legionowianki mogły jeszcze sporo krwi napsuć rywalkom, ale ta faza sezonu już się nie odbędzie. – To był niesamowity, pełen emocji sezon, byliśmy w pełni gotowi, by rozpocząć fazę play-off w optymalnej formie. Niestety, nie możemy rozegrać tych kluczowych spotkań – powiedział trener Alessandro Chiappini, który jednak uważa, że została podjęta słuszna decyzja związana z przedwczesnym zakończeniem rozgrywek. – Władze ligi podjęły właściwą decyzję zwłaszcza, że zakończyliśmy już fazę zasadniczą i Puchar Polski – dodał trener drużyny z Legionowa.Nie ukrywa on zadowolenia z wyników, które w tym sezonie osiągnęła Legionovia. – Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i dumni z naszego wyniku, miejsca w czołowej czwórce zarówno w lidze, jak i pucharze. To dla nas ważne osiągnięcie zwłaszcza, że niespodziewane. Dużą cegiełkę do tego zwycięstwa położyliśmy w lecie, bardzo dobrze komponując zespół – nasze dziewczyny były w pełni przekonane i zdeterminowane do realizacji celów – ocenił Alessandro Chiappini, który już myśli o kolejnym sezonie. Zapowiedział, że rewolucji w składzie drużyny z Legionowa nie będzie, ale na pewno pojawią się w niej zmiany. – Przed kolejnym sezonem nie chcemy robić rewolucji w składzie, choć zapewne dojdzie w nim do jakichś zmian. Już teraz pracujemy nad przygotowaniami do przyszłego sezonu z kolosalną motywacją, choć wiemy, jak trudnym zadaniem będzie powtórzenie tego wyniku – zaznaczył włoski szkoleniowiec.

Z wyników osiągniętych zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i pucharowych zadowoleni są także działacze Legionovii. – Jestem naprawdę dumny z tego, co zrobił nasz zespół w tym sezonie. Trener Chiappini i jego sztab wykonali naprawdę fantastyczną pracę, za którą im z serca dziękuję – powiedział prezes, Konrad Ciejka, który nie ukrywa, że w Legionowie odczuwalny jest pewien niedosyt związany z brakiem możliwości rozegrania fazy play-off. – Oczywiście, że pozostaje w nas pewien niedosyt, ale przypominam: calem, jaki postawiliśmy przed sobą w tym sezonie, było szóste miejsce. Teraz przed nami budowa zespołu na nowy sezon – zdaje się, że mogę zdradzić, iż trwają już zaawansowane rozmowy z zawodniczkami – zakończył prezes DPD Legionovii Legionowo.

źródło: lsk.pls.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę