Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Alessandro Chiappini: Nie chcemy robić rewolucji w składzie

Alessandro Chiappini: Nie chcemy robić rewolucji w składzie

fot. Michał Szymański

– Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i dumni z naszego wyniku, miejsca w czołowej czwórce zarówno w lidze, jak i pucharze. To dla nas ważne osiągnięcie zwłaszcza, że niespodziewane – podsumował sezon 2019/2020 w wykonaniu DPD Legionovii Legionowo jej szkoleniowiec, Alessandro Chiappini.

ZA DPD Legionovią Legionowo najlepszy sezon w historii. Drużyna prowadzona przez Alessandro Chiappiniego znalazła się w turnieju finałowym Pucharu Polski oraz w czołowej czwórce Ligi Siatkówki Kobiet. W pucharze w półfinale nie sprostała Developresowi, a w lidze zabrakło jej jednego punktu, by znaleźć się na podium po rundzie zasadniczej. W play-off legionowianki mogły jeszcze sporo krwi napsuć rywalkom, ale ta faza sezonu już się nie odbędzie. – To był niesamowity, pełen emocji sezon, byliśmy w pełni gotowi, by rozpocząć fazę play-off w optymalnej formie. Niestety, nie możemy rozegrać tych kluczowych spotkań – powiedział trener Alessandro Chiappini, który jednak uważa, że została podjęta słuszna decyzja związana z przedwczesnym zakończeniem rozgrywek. – Władze ligi podjęły właściwą decyzję zwłaszcza, że zakończyliśmy już fazę zasadniczą i Puchar Polski – dodał trener drużyny z Legionowa.Nie ukrywa on zadowolenia z wyników, które w tym sezonie osiągnęła Legionovia. – Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i dumni z naszego wyniku, miejsca w czołowej czwórce zarówno w lidze, jak i pucharze. To dla nas ważne osiągnięcie zwłaszcza, że niespodziewane. Dużą cegiełkę do tego zwycięstwa położyliśmy w lecie, bardzo dobrze komponując zespół – nasze dziewczyny były w pełni przekonane i zdeterminowane do realizacji celów – ocenił Alessandro Chiappini, który już myśli o kolejnym sezonie. Zapowiedział, że rewolucji w składzie drużyny z Legionowa nie będzie, ale na pewno pojawią się w niej zmiany. – Przed kolejnym sezonem nie chcemy robić rewolucji w składzie, choć zapewne dojdzie w nim do jakichś zmian. Już teraz pracujemy nad przygotowaniami do przyszłego sezonu z kolosalną motywacją, choć wiemy, jak trudnym zadaniem będzie powtórzenie tego wyniku – zaznaczył włoski szkoleniowiec.

Z wyników osiągniętych zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i pucharowych zadowoleni są także działacze Legionovii. – Jestem naprawdę dumny z tego, co zrobił nasz zespół w tym sezonie. Trener Chiappini i jego sztab wykonali naprawdę fantastyczną pracę, za którą im z serca dziękuję – powiedział prezes, Konrad Ciejka, który nie ukrywa, że w Legionowie odczuwalny jest pewien niedosyt związany z brakiem możliwości rozegrania fazy play-off. – Oczywiście, że pozostaje w nas pewien niedosyt, ale przypominam: calem, jaki postawiliśmy przed sobą w tym sezonie, było szóste miejsce. Teraz przed nami budowa zespołu na nowy sezon – zdaje się, że mogę zdradzić, iż trwają już zaawansowane rozmowy z zawodniczkami – zakończył prezes DPD Legionovii Legionowo.

źródło: lsk.pls.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved