Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ales Holubec: Jesteśmy dumni z osiągniętego rezultatu

Ales Holubec: Jesteśmy dumni z osiągniętego rezultatu

Reprezentacja Czech pokonała Francję 3:1 i zagra z Niemcami o prawo gry w półfinale. Postawa Czechów w tym spotkaniu była bardzo dobra, zagrali skutecznie w bloku oraz obronie i zapewnili sobie grę w meczu ćwierćfinałowym. – Jest to dla nas wielki dzień, pokonaliśmy aktualnych mistrzów Europy – powiedział Ales Holubec.

Sensacja stała się faktem, Francja odpadła z dalszych gier w mistrzostwach Europy, a ich rywale Czesi zagrają w ćwierćfinale. – Zagraliśmy dobry mecz na tych mistrzostwach, nie spodziewaliśmy się takiego zakończenia tego spotkania. Wiadomo, to jest siatkówka, wszystko się może zdarzyć. Chcieliśmy zagrać jak najlepszy mecz, już wcześniej przeciwko Włochom niewiele nam brakło, a teraz się udało, jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z siebie samych. Żeby wygrać mecz, trzeba być nastawionym na walkę od samego początku i w tym spotkaniu tak było – powiedział zadowolony zawodnik. Francuzi szybko wyciągnęli wnioski z przegranej pierwszej partii. – Po pierwszym wygranym secie Francuzi wywarli na nas większą presję, lepiej zagrywali, atakowali i wygrali tę część meczu, zagrali od nas lepiej, my z kolei wiedzieliśmy, że jak powrócimy do swojej dobrej gry prezentowanej w pierwszej partii, to wszystko będzie zależało od nas. Dziesięciominutowa przerwa oraz rozmowa w szatni z naszym trenerem (Michalem Nekolom – przyp. red.) jeszcze bardziej nas zmobilizowała – stwierdził siatkarz.

Trzeci i czwarty set toczyły się pod dyktando naszych południowych sąsiadów, ustrzegli się oni błędów własnych, czego nie można powiedzieć o reprezentacji trójkolorowych, która w całym spotkaniu popełniła ich aż 33, a Czesi 18. – Wiedzieliśmy, że gdy zagramy czujnie na siatce oraz w obronie, tak jak to miało miejsce w pierwszym secie, to jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę. Graliśmy konsekwentnie, zdarzały nam się pojedyncze błędy, tego nie da się uniknąć, ale przez cały czas to my byliśmy w natarciu. Gra w bloku (Czesi punktowali 9 razy, a Francja 8 – przyp. red.) oraz obronie to były dwa mocne atuty. Graliśmy prostymi środkami, zagrywką też stwarzaliśmy wiele zagrożenia naszym rywalom, którzy mieli problemy z przyjęciem. Wywarliśmy wielką presję na naszych rywalach, to oni musieli odrabiać straty, a my konsekwentnie graliśmy i powiększaliśmy swoje prowadzenie. Odczuwamy wielkie zadowolenie po tym meczu, pokonaliśmy mistrzów Europy z 2015 roku jesteśmy dumni z siebie oraz naszej gry – przyznał zawodnik. Rywalem Czechów w spotkaniu ćwierćfinałowym będą Niemcy. – Po raz kolejny przyjdzie nam zagrać przeciwko groźnej reprezentacji Niemiec, jest to tak samo groźny rywal jak i Francja. Wiadomo, że w pierwszym meczu podczas tych mistrzostw ulegliśmy im zdecydowanie. Teraz przyjdzie czas na rewanż, uważam, że nie zagramy po raz drugi takiego samego meczu. Nasz rywal jest w korzystniejszej sytuacji od nas, ponieważ dłużej odpoczywał i to może być jego atutem, jednak my po takich pozytywnych emocjach, które w nas są, szybko zregenerujemy swoje siły i będziemy gotowi na mecz ćwierćfinałowy. Pokażemy się z dobrej strony i będziemy walczyć, jesteśmy w ćwierćfinale, teraz pora na kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, liczymy na sprawienie niespodzianki. Mam nadzieję, że nie powiedzieliśmy jeszcze swojego ostatniego słowa na tych mistrzostwach – zakończył Ales Holubec.