Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alen Pajenk: Rywal wiedział, że potrafimy grać w siatkówkę

Alen Pajenk: Rywal wiedział, że potrafimy grać w siatkówkę

fot. Klaudia Piwowarczyk

W środowe popołudnie reprezentacja Słowenii pewnie pokonała kadrę Polski w meczu barażowym, pozbawiając ekipę Ferdinando de Giorgiego marzeń o medalu mistrzostw Starego Kontynentu. – Nie sądzę, że była to niespodzianka, bo zagraliśmy kilka sparingów z kadrą Polski, w których udało nam się pokonać tę drużynę. Rywal wiedział, że potrafimy grać w siatkówkę i udowodniliśmy to w tym meczu. Myślę, że przeciwnik liczył się z tym, że nie będzie to łatwy pojedynek – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki Alen Pajenk, środkowy kadry Słowenii.

Gratuluję świetnego spotkania i awansu do ćwierćfinałów. Czy dla was ten wynik to choć trochę niespodzianka?Alen Pajenk:Bardzo dziękuję za gratulacje. Nie sądzę, że była to niespodzianka, bo zagraliśmy kilka sparingów z kadrą Polski, w których udało nam się pokonać tę drużynę. Rywal wiedział, że potrafimy grać w siatkówkę i udowodniliśmy to w tym meczu. Myślę, że przeciwnik liczył się z tym, że nie będzie to łatwy pojedynek. My zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, o ile nie perfekcyjne.

W takim razie można przyznać, że te sparingi się przydały?

Na pewno. Polacy wygrali dwa z nich, my jedno, ale były to spotkania sparingowe i zupełnie inaczej jest, kiedy masz pełną halę i wsparcie kibiców. Oczywistym jest, że gospodarz odczuwał presję. My graliśmy spokojnie, na pełnym luzie i robiliśmy co do nas należało.

Była to zupełnie inna Słowenia niż ta, którą widzieliśmy w meczu z Bułgarią.

Zdecydowanie można tak powiedzieć. (śmiech)

Przed wami Rosjanie. Jakie są wasze oczekiwania przed meczem z tą drużyną?

Widzieliśmy w poprzednim spotkaniu, że też jesteśmy w stanie podjąć walkę z tym rywalem. Rosjanie nie są jakimiś potworami. Będziemy starali się zagrać z nimi tak dobrze, jak w tym spotkaniu i dać z siebie najwięcej jak potrafimy i dlaczego by nie wygrać również i tego meczu.

Czujecie się na siłach, żeby w tym roku sięgnąć już po złoto tych rozgrywek?

Na tych mistrzostwach Europy widać, że jest tutaj sporo dobrych drużyn i wiele zespołów gra naprawdę bardzo dobrze. Każdy z meczów jest tak naprawdę zacięty w tym turnieju. Na pewno ciężko doszukiwać się tutaj faworytów. To trudne pojedynki, w których trzeba walczyć o każdą piłkę, bo jedna akcja może zadecydować o wszystkim. Czekamy na Rosję i zobaczymy co dalej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved