Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksiej Werbow ma nowego pracodawcę

Aleksiej Werbow ma nowego pracodawcę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Miniony sezon w rosyjskiej superlidze był wyjątkowy dla Aleksieja Werbowa. Były znakomity libero miał okazję sprawdzić się jako pierwszy szkoleniowiec wielkiej ekipy, Zenitu Kazań.   Zakończył go zdobyciem Pucharu Rosji i wicemistrzostwa kraju.  Włodarze klubu i Władymir Alekno zdecydowali jednak, że to właśnie twórca największych sukcesów Zenitu wróci na ławkę trenerską po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi.  Werbowowi zaproponowano współpracę, ale chcąc rozwijać się jako pierwszy trener podjął decyzję o opuszczeniu klubu. Ma poprowadzić Kuzbass Kemerowo.

 – Zaproponowano mi dalszą pracę w Zenicie. Długo myślałem i zdecydowałem, że chcę pracować niezależnie i być w pełni odpowiedzialny za wynik, a więc być pierwszym trenerem.  Decyzja nie była łatwa. Podobnie jak decyzja o zakończeniu kariery w zeszłym roku. Życie pokazało, że był to słuszny krok. Mam nadzieję, że mój obecny wybór również będzie słuszny – mówił na łamach rosyjskich mediów Werbow.  Zenit Kazań skończył sezon ze srebrnym medalem ligi rosyjskiej i Pucharem Rosji.  Nie powiodło mu się natomiast w Lidze Mistrzów, gdzie ekipa z Kazania po raz pierwszy od dawna nawet nie wyszła z grupy, dwa razy przypomnijmy została pokonana przez Jastrzębski Węgiel.

– Niestety najważniejszy egzamin nie został zdany – mecze ligi rosyjskiej zostały przełożone i jest mało prawdopodobne, aby się odbyły. Ogólnie mogę powiedzieć, że wyciągnąłem szczęśliwy los. W Kazaniu miałem okazję zdobyć doświadczenie trenerskie. Jestem za to wdzięczny kierownictwu, w szczególności prezesowi klubu Rafkatowi Kantiukowowi. Przez osiem lat Kazań stał się drugim domem dla mnie i mojej rodziny. Tutaj spędziłem najlepsze lata. Specjalne podziękowania kieruję do fanów kazańskiego klubu za wsparcie, które otrzymałem przez te wszystkie lata. Finał Ligi Mistrzów 2018 w Kazaniu, kiedy byliśmy naładowani energią z pełnych trybun, był jednym z najlepszych momentów mojej kariery. W ubiegłym sezonie były dobre momenty, ale nie możemy być zadowoleni. Wiem, że popełniłem błędy. Zagraliśmy świetny Puchar Rosji, ale zespół przegrał Ligę Mistrzów, a ja ją przegrałem jako trener – przyznaje Werbow.

Jak ujawnił Gian Luca Passini nowym pracodawcą Werbowa ma zostać Kuzbass Kemerowo, czyli ten, który wyeliminował ZAKSĘ w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Kuzbass pod wodzą Gheorghe Cretu przerwany przez koronawirusa sezon zakończył na trzecim miejscu. Na razie nie są znane szczegóły rozmów trenera Werbowa z Kuzbassem Kemerowo.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved