Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Aleksiej Werbow: Nie możemy grać tak, jak teraz

Aleksiej Werbow: Nie możemy grać tak, jak teraz

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Rosji na turnieju w Łodzi nie pokazała się z najlepszej strony, na trzy spotkania wygrała tylko jedno. – Mamy teraz naprawdę bardzo małe szanse na zakwalifikowanie się do turnieju finałowego w Krakowie. W tym roku mamy jeszcze jeden bardzo duży turniej, igrzyska olimpijskie – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki libero Aleksiej Werbow.

Dwie porażki i jedno zwycięstwo. Z turnieju w Łodzi raczej zadowoleni być nie możecie…Aleksiej Werbow:Oczywiście, że nie jesteśmy. Mamy teraz naprawdę bardzo małe szanse na zakwalifikowanie się do turnieju finałowego Ligi Światowej, który odbędzie się w Krakowie. W tym roku mamy jeszcze jeden bardzo duży turniej, igrzyska olimpijskie. Potrzebujemy teraz z dnia na dzień, meczu na mecz, seta na set poprawiać naszą grę. Mam nadzieję że ten ostatni turniej w USA będzie dla nas dobrą okazją do treningu i poprawy naszych błędów.

Tej odrobiny szansy na awans będziecie szukać w najbliższy weekend w spotkaniach przeciwko Bułgarii, Australii i Stanom Zjednoczonym. Czego tam się należy spodziewać?

– Nikt teraz nie oczekuje od nas nic wielkiego, może się okazać, że nawet trzy zwycięstwa nie dadzą nam awansu do turnieju finałowego. Dla nas teraz nie jest ważne granie o wynik, a to jak my się prezentujemy, a aktualnie nie wygląda to dobrze. Problem w ostatnim meczu z Argentyną tkwił jednak bardziej w naszych głowach i to nie jest dobra rzecz.

Można powiedzieć, że tegoroczna Liga Światowa to tylko etap przygotowań do ważniejszej, sierpniowej imprezy, czyli igrzysk olimpijskich? Dla młodszych zawodników jest to dodatkowo na pewno bardzo cenna lekcja.

– OK, ale nie możemy grać tak, jak teraz! W pierwszym dniu turnieju w Łodzi przegraliśmy łatwo z Francją, dwa dni później także 0:3 z Argentyną. Nie jest to wynik tego, że przygotowujemy się do igrzysk, ale tego, że po prostu gramy źle. Musimy coś zmienić, abyśmy prezentowali się na boisku lepiej. Rzeczywiście dla młodszych graczy jest to bardzo fajna okazja do nauki i zbierania doświadczenia. Mam nadzieję, że zaprocentuje to podczas igrzysk olimpijskich.

Dużą motywacją jest chyba taka pozytywna walka o miejsce w składzie na igrzyska olimpijskie?

– Oczywiście, że tak. Igrzyska olimpijskie to największa impreza dla każdego sportowca. Każdy z nas oczywiście chciałby się tam znaleźć i być w tej wybranej przez trenera grupie.

Zasada jednak jest okrutna. Będzie tam mogło pojechać tylko 12 zawodników, w tym tylko jeden libero.

To jest naprawdę bardzo dziwne. Nie rozumiem tych zasad, inne duże imprezy, np. kwalifikacje do igrzysk olimpijskich, gramy czternastoosobowymi składami. Komitet olimpijski z kolei przyjął zasadę o dwunastoosobowych składach. Nie jest to komfortowa sytuacja, igrzyska olimpijskie są najważniejszą imprezą, a gramy na nich dwunastoosobowymi składami. Podczas takich zawodów muszą być drużyny liczące czternastu graczy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved