Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksiej Spiridonow: Nie chcę być trenerem

Aleksiej Spiridonow: Nie chcę być trenerem

fot. FIVB

Niektórzy kibice go kochają, inni nienawidzą. O kim mowa? Oczywiście o Aleksieju Spiridonowie, który opowiedział m.in. o zbliżających się kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich oraz o szansach reprezentacji Rosji w tym turnieju.

W tym sezonie nie spędzasz tak dużo czasu na parkiecie, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Jak myślisz, jaka jest tego przyczyna?

Aleksiej Spiridonow: – Dla każdego sportowca najważniejsze jest to, by grać i w każdym spotkaniu wychodzić w podstawowym składzie. Oczywiście gram mniej w tym sezonie, ale pamiętajmy, że w mojej drużynie występują tacy zawodnicy jak Wilfredo Leon, Matthew Anderson czy Jewgienij Siwożelez. Jednak ja też dostawałem do tej pory trochę czasu, żeby wystąpić na boisku. Na przykład tuż przed przerwą świąteczną zagrałem dwa mecze w pełnym wymiarze czasowym. Może nie były to wybitne spotkania w moim wykonaniu, ale mogę ocenić je zdecydowanie na plus. W przyszłości będę jeszcze ciężej pracował, by zdobyć uznanie trenera i grać jak najczęściej w podstawowej szóstce.Czy Zenit Kazań jest w stanie powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu?

Nie chcę o tym teraz mówić. Zobaczymy dopiero, co się wydarzy. W momencie kiedy zostaną już tylko dwa mecze, które będą dzieliły nas od zdobycia tytułu, wtedy możemy powrócić do tego pytania. Ale nie teraz. Sezon jest jeszcze długi i czekają nas naprawdę ciężkie spotkania. Najbardziej spektakularna i emocjonująca część sezonu jeszcze przed nami. Niemniej jednak ciężko trenujemy, chcemy wygrać wszystko.

Co sądzisz o szansach reprezentacji Rosji w zbliżającym się turnieju kwalifikacyjnym do IO?

Uważam, że Rosja ma duże szanse na awans. Ale jak zawsze ważne będzie zarówno przygotowanie fizyczne, jak i psychiczne. Bardzo chciałbym, żeby Sborna wywalczyła bilet do Rio de Janeiro. Ostatni rok był dla tej drużyny bardzo ciężki. Ja nie zagram w Berlinie, ale życzę temu zespołowi szczęścia i mam nadzieję, że wszystko się uda.

Kto twoim zdaniem ma największe szanse na awans?

Te kwalifikacje będą bardzo ciekawe. Każda z ekip, która wystąpi w Berlinie, ma szanse, ale faworytów upatruję we Francuzach i Polakach. Do rywalizacji mogą włączyć się też Serbowie i Bułgarzy, ale to bez wątpienia nie będzie łatwe zadanie.

Marzysz o tym, by zostać siatkarskim trenerem?

Obecnie nie myślę o karierze trenerskiej. Nie chcę być po prostu trenerem. Po zakończeniu kariery bardziej chciałbym zająć się własnym biznesem.

Co sądzisz o irańskim rozgrywającym, który w poprzednim sezonie występował w Zenicie? Dlaczego nie był w stanie zaprezentować swoich umiejętności na najwyższym poziomie?

To bardzo dobry gracz. Sądzę, że to jeden z najlepszych rozgrywających na świecie, co zauważyłem dopiero po jego odejściu z Zenitu. Myślę, że nie mógł zaprezentować swoich umiejętności z powodu limitu obcokrajowców, jaki obowiązuje w naszej lidze. Gdyby go nie było, mógłby pokazać na co go stać.

Jakie są twoje oczekiwania związane z 2016 rokiem?

Czekam przede wszystkim na śnieg w Kazaniu. (śmiech) Tak na poważnie to chcę, żeby był to przede wszystkim rok bez kontuzji.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved