Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Wójcik wzmocni przyjęcie w ŁKS-ie Commercecon Łódź

Aleksandra Wójcik wzmocni przyjęcie w ŁKS-ie Commercecon Łódź

fot. Łukasz Krzywański

Nową zawodniczką ŁKS-u Commercecon Łódź została 25-letnia przyjmująca Aleksandra Wójcik, która w ostatnim sezonie występowała w Muszyniance Muszyna. 

Aleksandra Wójcik swoją siatkarską karierę rozpoczynała w MKS-ie Świdnica, z którego trafiła do SMS-u PZPS Sosnowiec. W 2013 roku dołączyła do ekipy Siódemki Legionovii Legionowo. Trzy lata później przeniosła się do Muszyny, aby przez dwa lata reprezentować Polski Cukier Muszyniankę. Jak wiadomo, ekipa znad Popradu nie zagra w Lidze Siatkówki Kobiet w przyszłym sezonie, wszystkie zawodniczki dostały wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.Z reprezentacją Polski kadetek Aleksandra Wójcik występowała w mistrzostwach Europy (5. miejsce) i świata (4. miejsce). Była jedną z czołowych zawodniczek biało-czerwonej ekipy. W 2012 roku wraz z reprezentacją juniorek uzyskała awans na mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej, zdobywając w całym turnieju 49 punktów.

W 2012 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski seniorek przeciwko Rosji podczas turnieju o Puchar Borysa Jelcyna. Wystąpiła w niej 29 razy (stan na koniec 2014). W 2014 roku wraz z reprezentacją wywalczyła awans do mistrzostw Europy 2015 oraz zdobyła brązowy medal w Lidze Europejskiej. Wśród jej osiągnięć klubowych znajduje się brązowy medal MP młodziczek oraz srebro z MP kadetek. Przyjmująca jest kolejną zawodniczką, która wzmocniła srebrnego medalistę Ligi Siatkówki Kobiet. Przypomnijmy, że wcześniej do łódzkiej drużyny dołączyły: Valerie Nichol, Klaudia Gajewska, Daria Szczyrba, Klaudia Alagierska oraz Anna Korabiec.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w Lidze Siatkówki Kobiet

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved