Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Wójcik: Naszym marzeniem jest medal

Aleksandra Wójcik: Naszym marzeniem jest medal

fot. Łukasz Krzywański

– Atmosfera w drużynie jest naprawdę świetna. Dogadujemy się zarówno na boisku, jak i poza nim. Myślę, że to może być naszym dużym atutem w tym sezonie – mówi Aleksandra Wójcik. Przyjmująca Muszynianki została wybrana najlepszą zawodniczką wygranego meczu 1. kolejki LSK w Dąbrowie Górniczej.

Za wami pierwszy mecz nowego sezonu LSK 2017/18, jakie wrażenia po inauguracji sezonu?Aleksandra Wójcik:To był bardzo dziwny mecz. Długo na niego czekałyśmy i każda z nas chciała dobrze zacząć ten sezon. Było dużo emocji, które niekoniecznie nam pomogły w dwóch pierwszych setach. Cieszymy się że mimo tego nie poddałyśmy się i wywiozłyśmy z Dąbrowy Górniczej dwa cenne punkty.

Wracając do meczu – ogromne gratulację za statuetkę MVP.  Zwycięstwo wyjątkowo cenne?

– Dziękuję, chociaż według mnie na to wyróżnienie bardziej zasłużyły nasze środkowe, które były w Dąbrowie nie do przejścia i zrobiły naprawdę świetną robotę na siatce. Jeśli chodzi o zwycięstwo, to patrząc na przebieg meczu i końcowy rezultat to zdecydowanie cenne.

Wracając na chwilę do przygotowań przedsezonowych, czy cały okres przygotowawczy zespołu przebiegł pomyślnie?

– Do wszystkiego podchodzimy w pełni profesjonalnie. Każda z nas wie, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy daje nam solidną podstawę na długi i wyczerpujący sezon ligowy. Pracowałyśmy bardzo rzetelnie i wydaje mi się, że również trener Marcin, który przygotowuje nas pod względem fizycznym, może być zadowolony z naszej pracy.

Co możesz powiedzieć o atmosferze w drużynie – jak to wszystko wygląda od strony szatni?

– Atmosfera w drużynie jest naprawdę świetna. Dogadujemy się zarówno na boisku, jak i poza nim. Myślę, że to może być naszym dużym atutem w tym sezonie.

Jesteś jedną z czterech siatkarek z ubiegłorocznego składu Polskiego Cukru Muszynianki. Czy w pewnym sensie czujesz się „motorem napędowym” zespołu?

 – Prawdę mówiąc, to nie do końca wiem, jak odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością jest we mnie dużo chęci grania i wygrywania. Na boisku angażuję się w to, co robię w stu procentach i mam nadzieję, że to pomaga całemu zespołowi.

Jakie macie cele na rozpoczynający się sezon?

– Naszym marzeniem jest medal, to oczywiste. Patrzymy jednak realnie i wiemy, że w walce o „czołową czwórkę” przyjdzie nam się zmierzyć z bardzo mocnymi drużynami. Jednak najlepiej będzie, gdy będziemy się skupiać tylko na najbliższych meczach. Kiedy damy z siebie wszystko i na boisku zostawimy „całe serducho”, to będę spokojna o wygrane i dobry wynik na koniec sezonu.

Może dwa zdania o reprezentacji Polski. Jak oceniasz tegoroczne wyniki kadry?

– Uważnie śledziłam ten sezon reprezentacyjny i mocno kibicowałam całej reprezentacji. Nie chciałabym oceniać końcowego wyniku, ale myślę, że każdy żałuje, że nie mógł dłużej oglądać dziewczyn na mistrzostwach Europy.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved