Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Aleksandra Wójcik: Naszym celem teraz jest walka o medal

Aleksandra Wójcik: Naszym celem teraz jest walka o medal

fot. Michał Szymański

Polskie siatkarki wygrywając z Niemcami 3:2 po pełnym zwrotów akcji meczu zameldowały się w Ankarze. Półfinałowym przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Turcja wspierana przez swoich fanatycznych kibiców. Podopieczne Jacka Nawrockiego czeka bardzo trudne zadanie. Wierzą one jednak, że niemożliwe nie istnieje, a bardzo dobrze sprawę zdaje sobie z tego Aleksandra Wójcik. Przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź pojawiła się na boisku w trzecim i czwartym secie środowego spotkania. Można powiedzieć, że miała „złoty dotyk” bowiem punktem zakończyła dwa wykonane ataki, przyjęła perfekcyjnie jedną piłkę i nie pomyliła się w polu zagrywki.

Myślę, że wszystkie wiedziałyśmy jaka jest stawka tego meczu i że tą wygraną zapewnimy sobie miejsce w czwórce, więc dodatkowej motywacji nie potrzebowałyśmy – mówiła Aleksandra Wójcik w strefie mieszanej zaraz po niesamowitym polskim zwycięstwie. – Taką mam rolę, że jestem wchodzącą i cieszę się, że mogłam zrobić dobrą zmianę i pomóc zespołowi na boisku. Takie mecze zdecydowanie bardziej przeżywa się w kwadracie, bo nie ma się takiego wpływu i przez to emocje są silniejsze – wyjaśniała.Dla tej grupy siatkarek awans do największej czwórki Europy, zwłaszcza na koniec tak udanego sezonu reprezentacyjnego, jest czymś niesamowitym. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie chcą jednak na tym poprzestać. – To co się stało do nas powoli dociera i to był nasz cel, ale naszym celem teraz jest walka o medal. Jechać do Ankary i zająć czwarte miejsce to nas na pewno nie interesuje, więc nie chcemy na tym poprzestać. Myślę, że już wszystkie wierzymy w to, że możemy wygrać z każdym. Wystarczy nasza dobra gra i wtedy nie ważne kto stoi po drugiej strony. Szkoda, że musimy się przenieść do Turcji bo naprawdę chętnie dokończyłybyśmy ten turniej tutaj, gdzie miałyśmy przewagę swoich kibiców. Liczymy na to, że w Turcji też uda nam się utrzeć nosa gospodarzom – zakończyła Aleksandra Wójcik.

Przeciwnikiem półfinałowym podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie Turcja. Mecz odbędzie się w sobotę 7 września o godzinie 18:30 polskiego czasu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved