Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Aleksandra Wójcik: Mogłyśmy trochę więcej wycisnąć z tego spotkania

Aleksandra Wójcik: Mogłyśmy trochę więcej wycisnąć z tego spotkania

fot. Łukasz Krzywański

– Starałyśmy się pokazać z jak najlepszej strony, dla siebie, jak i dla tych licznych kibiców w hali, na pewno mamy nad czym pracować. Będziemy się starać, by nie popełniać aż tylu błędów. Taką drużynę jak Imoco można podziwiać w każdym elemencie, dobrze, że miałyśmy możliwość zmierzenia się z takim zespołem, myślę, że to zaprocentuje – mówiła po porażce z mistrzem Włoch Aleksandra Wójcik, przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź próbowały walczyć z mistrzem Włoch, Imoco Volley Conegliano okazało się jednak zdecydowanie lepsze. – Zagrałyśmy słabsze spotkanie. Nie ma żadnego usprawiedliwienia, że po drugiej stronie siatki stały Włoszki, tym bardziej że momentami dostosowywały się do poziomu naszej gry. I to było przykre, że nie potrafiłyśmy tego wykorzystać, gdyż generalnie stać nas na dużo lepszą grę. Ponadto było sporo przestojów, podczas których uciekało nam w jednym ustawieniu kilka punktów. To efekt naszego problemu z przyjęciem i atakiem, który nie wynikał z trudnej zagrywki przeciwniczek, lecz z naszej nerwowości – przyznała po meczu Zuzanna Efimienko-Młotkowska.– Brakowało nam pewności, bałyśmy się zagrywki Włoszek. Uważam, że jak za bardzo się chce coś zrobić dobrze, to nie zawsze wychodzi. Kiedy miałyśmy piłkę na siatce, grałyśmy z nimi jak równy z równym – dodała środkowa wicemistrzyń Polski. To była druga porażka łodzianek w Lidze Mistrzyń. W grupie D z trzema punktami na koncie zajmują one obecnie 4. miejsce.

Sporo problemów ełkaesianki miały z zagrywką rywalek i własnym przyjęciem. – Wiedziałyśmy, że zagrywka na pewno jest mocnym elementem tej drużyny. Trochę na wynik wpłynęły nasze nerwy, nie tylko w przyjęciu, bo sporo błędów popełniłyśmy też w zagrywce. Myślę, że mogłyśmy trochę więcej wycisnąć z tego spotkania. Starałyśmy się pokazać z jak najlepszej strony, dla siebie, jak i dla tych licznych kibiców w hali, na pewno mamy nad czym pracować. Będziemy się starać, by nie popełniać aż tylu błędów. Taką drużynę jak Imoco można podziwiać w każdym elemencie, dobrze, że miałyśmy możliwość zmierzenia się z takim zespołem, myślę, że to zaprocentuje – mówiła po spotkaniu przyjmująca ŁKS-u, Aleksandra Wójcik.

źródło: lodz.wyborcza.pl, TV Toya

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved