Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Aleksandra Wójcik: Do każdego musimy podejść tak samo

Aleksandra Wójcik: Do każdego musimy podejść tak samo

fot. Michał Szymański

– Myślę, że to był ważny mecz w kontekście naszej gry i pokazania się z dobrej strony. Dzisiaj pokazałyśmy lepszą i o wiele bardziej zespołową grę niż we wtorek – oceniła mecz z reprezentacją Niderlandów przyjmująca biało-czerwonych, Aleksandra Wójcik. Teraz przed Polskami ostatni mecz w grupie z Azerbejdżanem. – Przed każdym meczem, nieważne kto stoi po drugiej stronie siatki, jesteśmy nastawione na maksa – uważa Maria Stenzel.

– To jest bardzo cenne zwycięstwo. Nasza wartość po tym meczu jest dodana – mówiła po wygranej z Holenderkami Maria Stenzel. Nie było to łatwe spotkanie. Pierwsze dwa sety w miarę kontrolowałyśmy, ale później Holenderki włączyły piąty bieg. Trochę było zamieszania w naszej grze. Finalnie jednak wygrałyśmy i z tego się najbardziej cieszymy – przyznała libero biało-czerwonych.Po dwóch wygranych setach nasze siatkarki nieco słabiej zagrały w trzecim, któego przegrały. – Wkradły się błędy w naszej grze. W końcówkach, co nie dogoniłyśmy, to rywalki szarpały w obronie i kończyły kontrataki. Mecz był ciężki, dobrze że go wygrałyśmy i na pewno jest to fajny sprawdzian dzięki któremu wiemy, że możemy wygrywać z takimi zespołami i jesteśmy na to gotowe – tłumaczyła Maria Stenzel.

W czwartym secie na boisku w wyjściowym ustawieniu naszego zespołu pojawiła się Aleksandra Wójcik. Myślę, że to był ważny mecz w kontekście naszej gry i pokazania się z dobrej strony. Przede wszystkim z lepszej strony niż w pierwszym meczu, który był z naszej strony trochę nerwowy. Dzisiaj pokazałyśmy lepszą i o wiele bardziej zespołową grę niż we wtorek – oceniła po spotkaniu przyjmująca biało-czerwonych. – Holandia jest bardzo mocnym zespołem. My zdawałyśmy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudny mecz, ale wszystko zależało od nas i naszej postawy. Dzisiaj świetnie się wywiązałyśmy z tego zadania – dodała Wójcik.

W piątek nasze siatkarki rozegrają ostatni mecz grupowy z reprezentacją Azerbejdżanu, potem w sobotę walczyć będą w półfinale turnieju. – Teoretycznie może być łatwiej, ale nie możemy tracić koncentracji i tak do tego podchodzić. Do każdego musimy podejść tak samo, jeśli chcemy mieć to pierwsze miejsce, to musimy się mocno skupić na tym meczu i wygrać – twierdzi Aleksandra Wócjik. – Przed półfinałem mamy jeszcze mecz z Azerbejdżanem. Zobaczymy, jaki rywalki się zaprezentują i jaki opór nam postawią. Przed każdym meczem, nieważne kto stoi po drugiej stronie siatki, jesteśmy nastawione na maksa – dodała Maria Stenzel.

 

źródło: opr. własne, Polsat Sport, Polska Siatkówka

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved