Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Aleksandra Wańczyk nadal w BKS-ie

Aleksandra Wańczyk nadal w BKS-ie

Młoda atakująca pozostaje w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała na kolejny sezon. Aleksandra Wańczyk to 21-letnia siatkarka, która występuje na pozycji atakującej. Zawodniczka urodziła się w Nowym Sączu i tam też uczyła się grać w siatkówkę w tamtejszej Sandecji.

W latach 2012-2014 uczęszczała do SMS-u PZPS Sosnowiec. Była również siatkarką MUKS-u Popradu Stary Sącz, a także Developresu SkyRes Rzeszów, z którego została wypożyczona do BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Wańczyk była młodzieżową reprezentantką Polski. Podobnie jak inna zawodniczka BKS-u PROFI CREDIT – Kornelia Moskwa, wspólnie z reprezentacją Polski kadetek w 2013 roku sięgnęła po mistrzostwo Europy.Sezon 2017/2018 będzie dla Oli drugim w bielskich barwach. W poprzednim była głównie zmienniczką Sonii Mikyskovej. Zagrała w 16 meczach, zdobywając 45 punktów (36 atakiem, 5 zagrywką i 4 blokiem). Co ciekawe, najlepsze mecze rozgrywała z Impelem Wrocław, w których zdobyła 11 i 6 punktów.

Tore Aleksandersen (trener BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała): – Ola to bardzo utalentowana dziewczyna ze świetnymi umiejętnościami. Jej postawa i chęć do ciężkiej pracy spowodowały, że chcieliśmy, by została w Bielsku-Białej. Ola jest jak nieoszlifowany diament, musi tylko każdego dnia pracować nad drobnymi szczegółami i posuwać się małymi krokami do przodu, by wykorzystać swój talent. Jeśli będzie potrafiła to zrobić, to nie ma ograniczeń, jak dobra będzie mogła być. Myślę, że pewnego dnia Ola będzie zawodniczką reprezentacji Polski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved