Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Aleksandra Wachowicz: Najbardziej skupiamy się na stabilizacji

Aleksandra Wachowicz: Najbardziej skupiamy się na stabilizacji

fot. fivb-org

Coraz mniej czasu zostało do plażowego wydarzenia sezonu w naszym kraju – FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019. – Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione na zbliżający się turniej w Warszawie i nie możemy się doczekać aż zagramy przed własną publicznością – powiedziała  Aleksandra Wachowicz, która gra w parze z Moniką Brzostek.

Jak przygotowania do chyba najważniejszego dla was turnieju w tym roku – World Touru w Warszawie? Czujecie już powoli to podekscytowanie polskim turniejem?Aleksandra Wachowicz: – Ciężko powiedzieć, czy World Tour w Warszawie będzie dla nas najważniejszym turniejem. Tak naprawdę każdy jest dla nas ważny. Każdy rozegrany turniej i  każdy mecz pozwala nam coraz lepiej się zgrywać. Na pewno World Tour w Warszawie będzie szczególnym turniejem, ponieważ gramy u siebie! Bardzo cieszymy się na to wydarzenie, ale przed nim w pełni skupiałyśmy się na tych zawodach, które miałyśmy do rozegrania.

Ten sezon gracie razem z Moniką Brzostek. Jak tam wasza współpraca? Czy już zgrałyście się w pełni?

– Jak wspomniałam już wcześniej, z każdym turniejem zgrywamy się coraz bardziej. Do tej pory gramy jeszcze trochę nierówno, dlatego teraz najbardziej skupiamy się na stabilizacji. Wiemy nad czym musimy pracować, otwarcie o tym mówimy i jako drużyna idziemy do przodu.

Za wami sporo jeżdżenia i długi czas spędzony w Azji. Co wyniosłyście z tych ostatnich turniejów, w kontekście ważnego niebawem występu w Warszawie?

– Tak, już dwa razy w tym roku byłyśmy w Azji. Teraz byłyśmy w Chinach ponad trzy tygodnie. Na pewno wyniosłyśmy z tego doświadczenie i dało nam to też większą pewność siebie. Wiemy, kiedy potrzebujemy zwolnić grę, a kiedy nam idzie i możemy te grę przyspieszyć. Poza tym, lepiej nauczyłyśmy się analizować grę przeciwniczek w trakcie trwania meczu, co jest niezwykle cenne.

Jak wspominasz ubiegłoroczny World Tour w Warszawie?

– Ubiegłoroczny World Tour w Warszawie był fantastycznym wydarzeniem sportowym. Organizacja stała na najwyższym poziomie. Z tego co wiem, to wszyscy zawodnicy byli zadowoleni z obiektu i z lokalizacji turnieju. Pod katem grania, w zeszłym roku dane mi było rozegrać tyko jeden mecz, więc byłam bardzo rozczarowana.

Czyli w tym roku będzie on lepszy?

– Jestem o tym przekonana! Nie gramy w kwalifikacjach, dzięki czemu mamy większy odpoczynek po powrocie z Chin, a także troszkę mniejszy stres, bo kwalifikacje często rządzą się swoimi prawami. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione na zbliżający się turniej w Warszawie i nie możemy się doczekać aż zagramy przed własną publicznością.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved