Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Trojan: Wyciągnęliśmy wnioski i wiemy nad czym pracować

Aleksandra Trojan: Wyciągnęliśmy wnioski i wiemy nad czym pracować

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Siatkarki AZS Politechniki Śląskiej od przegranej rozpoczęły nowy  sezon. Gliwiczanki musiały uznać wyższość wieliczanek, ulegając 1:3. – Nie wyszedł nam ten mecz, to prawda. Myślę, że jednak wyciągnęliśmy wnioski i wiemy nad czym pracować – mówi Aleksandra Trojan.

Przed tym spotkaniem trudno było wskazać, która z drużyn ma więcej szans na zwycięstwo. W obu ekipach przed tym sezonem  bowiem zaszło sporo zmian personalnych. Za Akademiczkami przemawiała obecność w składzie kilku doświadczonych siatkarek.  Atutem „Solnej” niewątpliwie była ich hala i kibice, którzy słyną z głośnego dopingu, co zdaniem Patrycji Chrzan miało wpływ na postawę podopiecznych Wojciecha Czapli.Ciężko był nam wejść w ten mecz.  Pierwszy raz grałyśmy ze sobą o punkty więc było też trochę stresu.  Swoje też robił doping przeciwnika. Był bardzo kulturalny, ale głośny i na pewno dodatkowo motywował gospodynie – przyznaje rozgrywająca AZS-u.



Nie był to jednak jednostronny pojedynek. Akademiczki urwały wieliczankom seta i były bliskie zwycięstwa w kolejnej partii. Nie wykorzystały jednak swojego największego atutu, jakim jest średnia wzrostu, szwankowało też przyjęcie. – Nie wyszedł nam ten mecz, to prawda. Myślę, że jednak wyciągnęliśmy  wnioski i wiemy nad czym pracować. Nie ma co już patrzeć wstecz. Trzeba  iść do przodu, wygrać i złapać pewność siebie – dodaje Aleksandra Trojan.

Porażki uczą nad czym trzeba jeszcze pracować, a wygrane pokazują jakie są mocne strony  i jak je należy wykorzystywać. – Na pewno musimy być bardziej skoncentrowane i dokładniejsze. W pewnym momencie udało nam się odskoczyć i zrobić przewagę punktową  w dużej mierze dzięki zagrywce. Myślę właśnie,  że  ten element był naszą  mocną stroną. Nie zagrałyśmy też na 100% swoich możliwość. Nasz potencjał jest na pewno większy, ale musimy to udowodnić na parkiecie – podkreśla Patrycja Chrzan.

W sobotę Akademiczki znów zagrają na wyjeździe. Tym razem zmierzą się chyba  z najbardziej nieobliczalną drużyną I ligi, czyli uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. – Zespół ten tworzą młode, ale bardzo wysokie i przede wszystkim ambitne zawodniczki.. Dziewczyny te są zgrane i mają tez spore doświadczenie na arenach międzynarodowych. Na pewno  tanio skory nie sprzedadzą. My jednak  w tym meczu musimy skupić się przede wszystkim na naszej dobrej grze – analizuje Trojan. Młodzieży ze Szczyrku  nie lekceważy też Patrycja Chrzan. –   Każdy rywal jest wymagający i trzeba do niego podejść z szacunkiem. Postaramy się zrobić wszystko żeby do Gliwic wrócić z kompletem punktów – obiecuje rozgrywająca.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved