Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Aleksandra Sikorska: Na własne życzenie straciłyśmy ten mecz

Aleksandra Sikorska: Na własne życzenie straciłyśmy ten mecz

fot. orlenliga.pl

MKS Dąbrowa Górnicza przegrał na inaugurację sezonu z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna 2:3. Mimo zwycięstwa w pierwszych dwóch setach zawodniczkom z Zagłębia nie udało się postawić kropki nad i. – Na własne życzenie straciłyśmy ten mecz, mogłyśmy mieć spokojnie trzy punkty – powiedziała środkowa MKS-u Dąbrowa Górnicza Aleksandra Sikorska.

Gospodynie dobrze rozpoczęły spotkanie, pierwszą partię wygrały 25:21, a drugą, pomimo pięciopunktowej straty, udało im się rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale kolejne trzy partie padły łupem drużyny z Małopolski. Rozgoryczenia takim obrotem spraw nie ukrywała Aleksandra Sikorska.Jestem tak wściekła i zła, bo mogłyśmy fajnie rozpocząć sezon zwycięstwem za trzy punkty – mówiła środkowa drużyny z Zagłębia.Opinie na temat przyczyn porażki były różne. Utalentowana Kinga Drabek twierdziła, że drużyna potrzebuje ogrania. – Brakuje nam doświadczonej jednej zawodniczki, która pociągnęłaby grę – mówiła. – Nie mam na myśli konkretnej siatkarki, ale mogłabym trochę wymagać więcej od siebie – dodała. Aleksandra Sikorska uważa, że przyczyna leżała głównie w błędach technicznych. – Myślę, że miałyśmy duży problem z dokładnością przy prostych piłkach, z konsekwencją, zrobiłyśmy sporo błędów w zagrywce.

Zapytana, czy wpływ na pogorszenie gry miała dziesięciominutowa przerwa, zdecydowanie zaprzeczyła. – Sądzę, że nie, trenowałyśmy i miałyśmy to pod kontrolą, zbyt szybko uwierzyłyśmy, że spotkanie jest już wygrane. W tamtym sezonie źle zaczynałyśmy, teraz w trakcie meczu oddałyśmy przeciwnikowi kontrolę i zawodniczki z Muszyny zaczęły grać, a my się przyglądałyśmy – dodała Sikorska.

W następny weekend siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza zmierzą się z drużyną z Piły. – Myślę, że trzeba popracować nad niepotrzebnymi błędami. Do przodu, nie poddamy się, to był dopiero pierwszy mecz – uważa Kinga Drabek. Dąbrowianki dołożą wszelkich starań, żeby mecz na wyjeździe rozstrzygnąć na swoją korzyść. – Recepta będzie taka, że obejrzymy wideo przeciwnika (śmiech), dobierzemy odpowiednią taktykę i postaramy się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę – dodała Aleksandra Sikorska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved