Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Sikorska: Pojedynek był naprawdę widowiskowy

Aleksandra Sikorska: Pojedynek był naprawdę widowiskowy

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Impelu Wrocław przegrały w poniedziałek z MKS-em Tauronem Dąbrowa Górnicza 2:3. – Błędy te powstały w specyficznych momentach, w których powinniśmy coś więcej zrobić i to zadecydowało w tym meczu – przyznał po spotkaniu Marek Solarewicz, trener wrocławskiej drużyny.

W zwycięskim spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazała się młoda libero zespołu z Dąbrowy Górniczej, Kinga Drabek, która rozegrała znakomite zawody i została wybrana MVP spotkania. – Gdyby nie dziewczyny, nie wiem, czy w ogóle bym zagrała tak dobrze. Dziękuję im bardzo za wsparcie, bo może na początku byłam zestresowana. Zagrałam może szósty mecz w Orlen Lidze, to wciąż dla mnie nowość – podkreślała skromnie 18-letnia zawodniczka.Pomimo porażki w szeregach Impelu Wrocław nie było wielkiego rozczarowania. – Podczas rozciągania usiadłyśmy z dziewczynami i zastanawiałyśmy się, czego tak naprawdę zabrakło, bo pojedynek był naprawdę widowiskowy. Obie drużyny zagrały świetne spotkanie. Pozostaje niedosyt, bo mecz był bardzo dobry. Zarówno Dąbrowa, jak i my zasługiwałyśmy na zwycięstwo, tym razem one miały to szczęście. Nie zwieszamy głowy, ten mecz buduje w nas chęć do dalszej walki – zapewniła Aleksandra Sikorska, natomiast Natalia Mędrzyk zdiagnozowała, co zadecydowało o zwycięstwie zespołu z Dąbrowy. – Brakowało nam skończonych ataków. Toczyła się ciężka walka, a kilka nieudanych akcji spowodowało, że przegrałyśmy. Każdy set zaczynałyśmy nerwowo, kilka pierwszych punktów padało łupem Dąbrowy i musiałyśmy je gonić. W tie-breaku zabrakło czasu, żeby się to udało – przyznała przyjmująca Impelu.

Marek Solarewicz, szkoleniowiec wrocławskiej drużyny, wyjaśnił między innymi pojawienie się Andrei Kossanyiovej na pozycji libero. – Zagraliśmy w innym ustawieniu, bez Agaty Sawickiej. Cieszę się, że Andrea postawiła zespół przed sobą i wystąpiła w innej roli. U Agaty źle poustawiały się kości w stawie skokowym. Nastawiliśmy je, ale nadal doskwierał jej ból, więc musieliśmy ją profilaktycznie wyłączyć z treningów – tłumaczył trener impelek. Solarewicz pokusił się również o krótką analizę meczu: – Popełniliśmy dużo własnych błędów, jeśli chodzi o zagrywkę i atak. Błędy te powstały w specyficznych momentach, w których powinniśmy coś więcej zrobić i to zadecydowało w tym meczu. Decydowały niuanse i szkoda, że nie przechyliliśmy szali zwycięstwa na naszą stronę – ocenił szkoleniowiec.

 

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

źródło: gazetawroclawska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved