Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Aleksandra Rasińska: Jestem dumna ze swojej drużyny

Aleksandra Rasińska: Jestem dumna ze swojej drużyny

Reprezentacja Polski juniorek po dwóch wygranych i jednej porażce zajęła drugie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy U-19. Oznacza to, że Polki zagrają o awans w barażach. – Szwajcaria to bardzo dobry zespół, więc jestem dumna ze swojej drużyny, która nie poddała się w trudnych momentach – mówiła po meczu Aleksandra Rasińska.

Nasz zespół juniorek po wygranej z Ukrainą i porażce z reprezentacją Rosji w ostatnim meczu zmierzył się ze Szwajcarią. Polki wygrały, ale to zwycięstwo nie przyszło im łatwo i spotkanie rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero w tie-breaku. – Szwajcaria dziś bardzo dobrze zagrywała. Zrobiliśmy sporo błędów, zwłaszcza w drugim i trzecim secie. W czwartym, przegranym secie, nasza koncentracja w ogóle zniknęła. Dobrze więc, że ostatecznie wygraliśmy ten mecz – przyznał po spotkaniu trener reprezentacji Polski, Wiesław Popik.

– Popełniłyśmy wiele błędów, ale pokazałyśmy też, że potrafimy to przełamać. Jesteśmy zadowolone po tym meczu pełnym walki, to było dobre widowisko. Szwajcaria to bardzo dobry zespół, więc jestem dumna ze swojej drużyny, która nie poddała się w trudnych momentach – tak to spotkanie skomentowała atakująca reprezentacji Polski, Aleksandra Rasińska.

To była walka. Myślę, że polski zespół był zaskoczony tym, że Szwajcaria potrafi grać na takim poziomie. Byliśmy bardzo blisko wygranej – mówił po meczu trener rywalek, Dirk Gross.Dzisiaj zagrałyśmy dobry mecz. Chciałyśmy się pokazać z dobrej strony, bo był to chyba już ostatni mecz międzynarodowy naszego zespołu – dodała Olivia Wassner, rozgrywająca rywalek.

Polki ostatecznie zajęły drugie miejsce w swojej grupie i czeka je jeszcze, podobnie jak siedem innych drużyn, baraż o miejsce w finałach mistrzostw Europy juniorek. Awans wywalczyły Rosjanki, które w ostatnim meczu wygrały 3:1 z Ukrainą. Z wyników turnieju nie kryła zadowolenia trenerka „Sbornej”, Swietłana Safronowa.W pierwszym secie popełniałyśmy błędy i przegrałyśmy. Jednak później uspokoiłyśmy grę i osiągnęłyśmy nasz cel, czyli wygraną – cieszyła się z awansu skrzydłowa Rosjanek, Maria Worobiewa.