Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Pasznik: Źle czuję się na ławce

Aleksandra Pasznik: Źle czuję się na ławce

fot. Bernard Guziałek

Enea Energetyk Poznań pokonała AZS AWF Warszawa 3:0 w meczu siódmej kolejki I ligi siatkówki kobiet. Dobre zawody rozegrała 27-letnia Aleksandra Pasznik, rozgrywająca z ekstraklasową przeszłością. – Lubię czuć się potrzebna swojej drużynie – przyznała zawodniczka.

W niedzielę szybko uporałyście się z AZS-em AWF Warszawa. Chyba nie straciłyście dużo sił?Aleksandra Pasznik: – Tak, rzeczywiście. Nie ukrywam jednak, że miałyśmy nadzieję, iż nie będzie to bardzo męczące spotkanie. Dziewczęta z Warszawy naprawdę nie grają źle i mogą postraszyć swoje przeciwniczki. Nam na szczęście udało się na spokojnie kontrolować przebieg całego meczu.

Warszawianki wciąż nie zanotowały zwycięstwa w I lidze. Jak pani uważa, co jest ich największą niedoskonałością?

– W meczu przeciwko nam zepsuły naprawdę bardzo dużo zagrywek, co przekładało się na wynik. W pozostałych starciach nie widziałam ich gry, dlatego ciężko jest mi wskazać jakieś inne elementy. Myślę jednak, że jeśli przestaną popełniać taką ilość własnych błędów, mogą prezentować naprawdę dobrą siatkówkę.

W waszej grze dało się przede wszystkim dostrzec prawdziwy kolektyw. To zaskakujące jak na drużynę złożoną niemal od podstaw… 

– Ma pani rację – nasz zespół został bardzo dobrze zgrany charakterologicznie. Lubimy się na boisku i poza nim również spędzamy ze sobą czas. Cieszę się, że „team spirit” jest widoczny także podczas naszych meczów.

W tym sezonie zasiliła pani szeregi pierwszoligowca, mimo iż ma pani doświadczenie gry w ekstraklasie. Skąd taka decyzja?

– W najwyższej klasie rozgrywek nie wychodziłam zbyt często na parkiet. Jestem z tych zawodniczek, która bardziej niż szeroko rozumianą „karierę” cenią sobie możliwość gry.

Czyli jest pani tą zawodniczką, która woli grać w niższej lidze niż stać w kwadracie ekstraklasy?

– Tak, dokładnie takie jest moje podejście. Źle czuję się na ławce, kiedy nie mam możliwość gry. Po prostu potrzebuję być potrzebna! (śmiech) W Poznaniu dostałam szansę występów w wyjściowej szóstce i skorzystałam z niej. W klubie mówi się głośno o planach awansu do ekstraklasy w najbliższych latach, więc mam głęboką nadzieję, że jeszcze wrócę na profesjonalne parkiety.

Nie brakuje pani emocji związanych z grą na najwyższym szczeblu?

– Nie… W I lidze też możemy walczyć o mistrzostwo Polski, a co za tym idzie o awans do ekstraklasy. Mamy bardzo dobre drużyny, z wieloma zawodniczkami, które mają za sobą przeszłość w najwyższej klasie rozgrywek. Poziom naszej ligi jest naprawdę bardzo dobry i emocji z całą pewnością nam nie brakuje.

Pani zdaniem Energetyka Poznań stać na awans do Ligi Siatkówki Kobiet?

– W tym sezonie może być ciężko, ale na pewno będziemy walczyć. Nasi kibice mogą być pewni, że nie oddamy żadnego spotkania bez walki.

Koleżanki klubowe korzystają z pani doświadczenia gry w profesjonalnej lidze?

– Tak, czasami pytają się o jakieś niuanse, a ja staram się im pomóc. Cieszę się, że słuchają moich porad i wcielają je w życie. To miłe, kiedy możesz służyć komuś swoim doświadczeniem.

W przyszłej kolejce zagracie z SMS-em PZPS Szczyrkiem. Co chcecie poprawić przed tym spotkaniem?

– Ciężko powiedzieć… W Warszawie zagrałyśmy troszkę bardziej spokojny mecz i nie było aż tak bardzo widać jakichś wielkich błędów w naszej grze. Dziewczęta ze Szczyrku są jeszcze młodsze niż warszawianki i grają naprawdę szaloną siatkówkę. Myślę, że musimy podejść do meczu od początku skoncentrowane i nie bagatelizować naszych rywalek. Na pewno nie zlekceważymy tego zespołu, jednak musimy przede wszystkim nie dać im się rozegrać i nie pozwolić na szaleńczą siatkówkę. Uważam, że to będzie kluczem do zwycięstwa.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved