Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Pasznik: Jesteśmy mistrzyniami pierwszego seta

Aleksandra Pasznik: Jesteśmy mistrzyniami pierwszego seta

BKS Profi Credit Bielsko-Biała poniósł czwartą porażkę z rzędu. Tym razem bielszczanki nie dały rady pokonać Impelu Wrocław. Jedynie w pierwszym secie gospodynie tego spotkania zdołały powalczyć i ostatecznie rozstrzygnąć go na swoją korzyść. – Jesteśmy chyba mistrzyniami pierwszego seta – tak po meczu powiedziała Aleksandra Pasznik.

Zespół BKS-u starał się walczyć w spotkaniu z Impelem Wrocław, jednak bielszczanki było stać tylko na to, by powalczyć w pierwszym secie, który zakończył się ich zwycięstwem. W każdym kolejnym było już tylko gorzej. – Ciężko stwierdzić, co stało się po pierwszym secie. Jesteśmy chyba mistrzyniami pierwszego seta, bo idzie on nam często jak z nut, a potem jakby ktoś odciął nam prąd. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje – powiedziała Aleksandra Pasznik.

W trzecim secie wrocławianki niemalże demolowały swoje rywalki. Prowadziły już nawet 12:0. – Pierwszy raz byłam w takiej sytuacji, że przegrywamy aż tyle punktów. Kibice na szczęście pomagali nam, trochę udało się odrobić, ale przewaga była już zbyt duża, żeby wygrać tego seta – dodała siatkarka.

Dla drużyny z Bielska-Białej była to już czwarta porażka z rzędu i jedenasta w sezonie. Mimo tego siatkarki BKS-u wierzą w to, że uda im się w końcu wygrać jakieś spotkanie. – Liczymy cały czas na wygraną, musimy się przełamać i w końcu wygrać jakiś mecz, bo to nie może tak wyglądać cały sezon. Mam nadzieję, że w tym następnym meczu z Impelem jednak pokażemy, że jesteśmy lepsze – stwierdziła Pasznik.

Aleksandra Pasznik na boisku pojawiła się dwukrotnie – po raz pierwszy w czwartej partii. – Pierwsze moje wejście było dobre według mnie. Żałuję trochę, że trener nie wystawił mnie od początku seta, może wtedy wyglądałoby to inaczej, może nie, tego nie wiem. Taka była decyzja trenera, mam nadzieję, że teraz będzie wiedział, że może dać mi szansę i może mi zaufać – zakończyła zawodniczka BKS-u.

W następnej kolejce bielszczanki zmierzą się z zespołem z Dąbrowy Górniczej, który plasuje się w czołówce tabeli.

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?