Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Aleksandra Lipska: Na pewno damy z siebie wszystko

Aleksandra Lipska: Na pewno damy z siebie wszystko

fot. SMS PZPS Szczyrk

W piątek w Meksyku rozpoczną się mistrzostwa świata juniorek. W kadrze reprezentacji Polski jest Aleksandra Lipska, która w nadchodzącym sezonie grać będzie w MKS-ie Dąbrowa Górnicza.

Bilet na mistrzostwa Polki uzyskały, wygrywając turniej w Wieliczce, podczas którego pokonały Niemki, Bułgarki i Belgijki. Reprezentantki naszego kraju nie miały zbyt dużo wolnego czasu, bo niemal z marszu przystąpiły do przygotowań. Wcześniej jednak… zdawały egzamin dojrzałości. – Nasze przygotowania do turnieju zaczęły się tuż po zakończeniu matur, ponieważ pisałyśmy je w drugim terminie, ze względu na wcześniejsze kwalifikacje w Wieliczce. Trenowałyśmy w Szczyrku, po czym przeniosłyśmy się na dwa tygodnie do COS-u w Zakopanem – wyjaśnia Aleksandra Lipska.Z Zakopanego kadra przeniosła się do Legionowa, skąd 6 lipca rozpoczęła się długa podróż. – 30 godzin – tyle trwała nasza podróż do Meksyku. Warszawa, Amsterdam, Mexico City. Do Boca del Rio przyjechałyśmy około 3:00 czasu miejscowego – opowiada. Po przyjeździe trzeba było oczywiście dostosować się nie tylko do innego klimatu, ale też innej strefy czasowej czy też jedzenia. – Proces aklimatyzacji przechodziłyśmy około dwóch dni. Musiałyśmy się przestawić na inny czas, ponieważ jest tutaj siedem godzin różnicy względem naszego kraju. Jedzenie jest zupełnie inne niż w Polce, podobnie jak pogoda – jest tutaj bardzo duszno, ponieważ dużo pada oraz jest gorąco, do czego nie jesteśmy przyzwyczajone – mówi Lipska.

Już na miejscu Polki rozegrały dwa sparingi – z Meksykankami i Japonkami. –  Pierwszy wygrałyśmy 4:1, drugi zaś przegrałyśmy 1:4. Myślę, że potrzebne nam było doświadczenie, którego nabrałyśmy w tych spotkaniach towarzyskich. Jesteśmy gotowe na ciężki turniej i na pewno damy z siebie wszystko – zapewnia nasza nowa zawodniczka. Cel na mistrzostwa? – Na początek wyjście z grupy, a potem będziemy walczyć o jak najwyższe lokaty – mówi Lipska.

W piątek o godzinie 22:00 Polki rozpoczną turniej meczem z Dominikaną. W grupie B mistrzostw zmierzą się jeszcze z Chinkami i Peruwiankami. Dwie najlepsze drużyny awansują do kolejnej rundy.

Terminarz grupy B
14 lipca, piątek
20:00 Chiny – Peru
22:00 Dominikana – Polska

15 lipca, sobota
20:00 Dominikana – Peru

16 lipca, niedziela
1:00 Chiny – Polska
20:00 Polska – Peru

17 lipca, poniedziałek
1:00 Dominikana – Chiny

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved