Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksandra Lipska dokończy sezon we włoskiej Serie A2

Aleksandra Lipska dokończy sezon we włoskiej Serie A2

fot. Michał Szymański

Była atakująca warszawskiej Wisły znalazła nowy klub. Aleksandra Lipska po rozwiązaniu umowy ze stołecznym zespołem znalazła nową drużynę, w której dokończy sezon. To włoski zespół Roana Cbf H.R. Macerata, który występuje w Serie A2. Nowa drużyna Lipskiej w obecnym sezonie wygrała 9 spotkań i tyle samo zanotowało porażek.

We włoskiej Serie A2 występuje 20 drużyn podzielonych na dwie grupy. Obecnie siódme miejsce w grupie B zajmuje zespół Roana Cbf H.R. Macerata, którego barwy ma przywdziać Aleksandra Lipska.Drużyna z Maceraty sezon zaczynała z Iriną Smirnową na ataku, ta jednak na początku stycznia odeszła do zespołu CDA Talmassons. Klub w jej miejsce zakontraktował zawodniczkę z Perugii, Veronicę Taborelli, ajej zmienniczką na prawym skrzydle jest 20-letnia Federica Nonnati, któa jednak bardzo rzadko dostaje szansę gry. W dodatku z Maceraty 25 stycznia odeszła również przyjmująca Dajana Koasriewa i obecnie drużyna występuje w 11-osobowym składzie.

Uzupełni go niespełna 22-letnia Aleksandra Lipska, która ma za sobą występy w ekstraklasowym oraz pierwszoligowym MKS-ie Dąbrowa Górnicza. W tym sezonie Lipska została wypożyczona z macierzystego TPS-u Lublin do Wisły Warszawa, ale po rozwiązaniu kontraktu pod koniec grudnia nie mogła już przejść do innego zespołu w Polsce. Zgodnie z przepisami mogła jedynie dokończyć sezon z Lublinie, wybrała więc transfer do ligi zagranicznej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved