Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Aleksandra Krzos: Był to mecz przyjemny dla oka

fot. Łukasz Krzywański

W siatkówce mówi się, że set zaczyna się od 20 punktu. W piątkowy wieczór to powiedzenie sprawdziło się idealnie w spotkaniu pomiędzy BKS-em Stal Bielsko-Biała, a Developresem SkyRes Rzeszów. Do stanu 19:19 w pierwszej partii, a do 18:18 w drugiej, trwała wyrównana walka pomiędzy tymi zespołami. Końcówki setów rozgrywane były wyraźnie pod dyktando bardziej doświadczonych zawodniczek przyjezdnych, które w trzeciej odsłonie dyktowały warunki od początku do końca, dzięki czemu pewnie zwyciężyły 3:0 i po porażce z Grupą Azoty Chemik Police wróciły na zwycięską ścieżkę.

Patrząc na tablicę wyników można byłoby uznać, że zwycięstwo Developresu SkyRes Rzeszów przyszło łatwo, szybko i przyjemnie. Nic bardziej mylnego.Wprawdzie bielszczanki przegrały 0:3, a poszczególne sety do 20, 20 i 19, jednak w dwóch pierwszych do stanu 19:19 i 18:18 toczyła się wyrównana gra i dopiero wygrane końcówki przez przyjezdne dały im możliwość cieszenia się ze zwycięstwa. Wydawało się, że elementem który zadecydował o ich wygranej była świetna gra w defensywie oraz większe doświadczenie i zachowanie ,,chłodnej” głowy w decydujących momentach. Tego samego zdania był najwidoczniej komisarz zawodów przyznając statuetkę najlepszej zawodniczki – Aleksandrze Krzos. Uważam, że byłyśmy bardzo dobrze przygotowane taktycznie na bielszczanki. Mniej więcej wiedziałyśmy jakie kierunki w ataku dziewczyny z BKS-u Stali wybierają i dlatego dobrze ustawiałyśmy się do gry obronnej. Mimo tego, że mecz zakończył się wynikiem 3:0 to muszę przyznać, że nasze rywalki bardzo walczyły. Także one podbijały niesamowite piłki w obronie i myślę, że był to mecz przyjemny dla oka – analizowała.

Patrząc na ten mecz rzucała się w oczy niska skuteczność w ataku, zwłaszcza bielszczanek, oraz liczba obron w wykonaniu obu ekip. Powodowało to, że rozgrywane akcje były długie, piłki kilkukrotnie przechodziła nad siatką, a cała wymiana kończona była resztkami sił. Jednak m.in. przez to kibice zgromadzeni w hali pod Dębowcem nie mogli narzekać na poziom tego spotkania. – Niestety tak zazwyczaj jest, że takie spektakularne akcje, gdzie jest dużo obrony, ataków, asekuracji najczęściej kończy jakiś błąd. Bielszczanki także były dobrze przygotowane do tego spotkania. Grały dobrą zagrywką i myślę, że jest bardzo duży potencjał w tej drużynie, dlatego tym bardziej się cieszę, że trzy punkty jadą z nami do Rzeszowa – dodała rzeszowska libero.

Przed rzeszowiankami rozpoczyna się teraz granie co trzy dni, gdyż rozgrywkami Ligi Siatkówki Kobiet zaczynają także grę w europejskich pucharach, a mianowicie w Pucharze CEV. Już w środę zmierzą się we własnej hali z francuską ASPTT Mulhouse, a w sobotę pozostaje im rozegrać jakże ważne dla nich spotkanie z ŁKS-em Comerccecon Łódź. – Nie uważam, że poniedziałkowy mecz z Grupą Azoty Chemik Police był bardzo zły w naszym wykonaniu, bo było mnóstwo dobrej gry, a o samym zwycięstwie naszych rywalek decydowały detale. Myślę, że jeżeli chodzi o spotkanie z bielszczankami to 3:0 zawsze wzmacnia i mobilizuje. Za chwilę mamy kolejne spotkanie, a trzy dni później następne, więc dobrze byłoby powrócić do wygrywania i zachować dobrą passę w kolejnych meczach – stwierdziła Krzos. Granie co trzy dni połączone z podróżami jest bardzo wymęczające dla organizmu, dlatego trzeba się do tego odpowiednio przygotować, by w pełni sił być na to gotowym na to wyzwanie. – Treningi mamy rozłożone z głową i po meczu dają nam odpocząć. Jeżeli trener widzi po nas, że jesteśmy zmęczone to skraca nam jednostki treningowe i myślę, że po to jest powołany tak szeroki sztab, żeby zapytać jak się czuje zespół i dopasować do tego trening. Wiemy o co gramy, więc o zmęczeniu nie ma mowy. Wiemy, że każdy punkt jest ważny, a jak się wychodzi na mecz to każdy profesjonalny sportowiec powinien być przygotowany, wypoczęty i gotowy do walki – zakończyła.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved