Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Jagieło: Nikt nie ma monopolu na zwycięstwa

Aleksandra Jagieło: Nikt nie ma monopolu na zwycięstwa

fot. Bogusław Krośkiewicz

– W lidze zawsze obowiązuje zasada bij mistrza i większość drużyn chce udowodnić, że może nam urwać punkty. Myślę, że to jest okej, bo byłoby trochę smutno i jakoś tak niezbyt fajnie, gdybyśmy miały wygrywać wszystko – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Aleksandra Jagieło, przyjmująca Chemika Police. Ekipa z województwa zachodniopomorskiego zdobyła co prawda w niedzielę w Rzeszowie dwa punkty, ale musiała się sporo namęczyć z rzeszowską drużyną.

Ostatni mecz w Rzeszowie z Developresem pokazał, że wcale ten sezon Orlen Ligi nie musi być dla Chemika aż tak łatwy i przyjemny, jak wam wszyscy wróżą…Aleksandra Jagieło: – To tylko medialne spekulacje. To jest sport i po drugiej stronie jest przeciwnik, który nie położy się i nie odda nam meczu. Wystarczy słabsza dyspozycja w danym dniu czy nawet dwie piłki i okazuje się, że każdy może wygrać. Dlatego ja bym tutaj takich rzeczy nie mówiła. Na pewno mamy bardzo mocny zespół i będziemy grały o mistrzostwo Polski. W lidze zawsze obowiązuje zasada bij mistrza i większość drużyn chce udowodnić, że może nam urwać punkty. Myślę, że to jest okej, bo byłoby trochę smutno i jakoś tak niezbyt fajnie, gdybyśmy miały wygrywać wszystko. Nikt nie ma monopolu na zwycięstwa, więc dobrze, że są takie mecze jak ten w Rzeszowie. Mimo straty punktu na pewno cieszy nas zwycięstwo. Developres podjął rękawicę i choć przeciwniczki przegrywały 0-2, odwróciły losy meczu. Mój zespół potrafił jednak wytrzymać ten napór rywalek.

Jeśli jednak popatrzy się na składy waszych potencjalnych rywali do złota, to nie wyglądają one już tak imponująco jak w ubiegłym sezonie. Więcej było po ich stronie ubytków niż wzmocnień, a w Chemiku skład został wciąż bardzo mocny…

– Tak to jest, że zawodniczki zmieniają kluby. Impel Wrocław zmienił skład, ale myślę, że dużo słabszy nie będzie. Natomiast zespół z Sopotu bardzo mi się podoba, bo ma bardzo młode zawodniczki, które będą, mam nadzieję, stanowić o sile reprezentacji Polski, a już pokazują charakter. To jest zespół, który na pewno nie ma takich gwiazd jak w zeszłym roku, ale ma młode Polki, które walczą. Fajnie, że tak się dzieje, bo jakby był tylko zawsze jeden zespół, który będzie wygrywał ze wszystkimi, to liga byłaby trochę smutna.

Sporo zmian zaszło w zespole z Rzeszowa, gdzie jest kilka pani dobrych znajomych. Czy Developres może stać się takim czarnym koniem rozgrywek?

– Myślę, że tak. Jest Kasia Mróz, Kaczi (Klaudia Kaczorowska – przyp. red.), Adela Helić, która trzyma u nich bardzo mocno atak. Myślę, że to jest taki zespół, który sprawi nie jedną niespodziankę i będzie mierzył w górę tabeli.

*Cały wywiad Rafała Myśliwca na www.przegladsportowy.pl

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved