Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Aleksandra Jagieło: Nie tak to miało wyglądać

Aleksandra Jagieło: Nie tak to miało wyglądać

fot. lsk.plps.pl

– Niestety ciężko się gra bez rozgrywającej – mówiła po wysoko przegranym meczu w Pile kapitan BKS-u Bielsko-Biała, Aleksandra Jagieło. – Rywalki miały ciężką sytuację, a my musiałyśmy to wykorzystać i to się udało – przyznał rozgrywająca PTPS-u Dorota Wilk, która została wybrana najlepszą zawodniczką tego meczu.

W sobotę PTPS Piła w trzech setach pokonał BKS Bielsko-Biała, który wystąpił w tym meczu mocno osłabiony. Bialski klub musiał rozegrać spotkanie bez nominalnej rozgrywającej w obliczu urazów Julii Nowickiej i Marleny Pleśnierowicz. Pilanki wykorzystały osłabienie rywala i wygrywały spotkanie 3:0, w trzeciej partii gromiąc BKS 25:6. – Przede wszystkim cieszymy się ze zwycięstwa za trzy punkty, bo to nam bardzo pomoże w tabeli – mówiła po meczu rozgrywająca gospodyń, Dorota Wilk.– Wiedziałyśmy, że BKS będzie miał problemy i zagra bez rozgrywającej i mecz nie będzie wyglądać tak, jak myślałyśmy i jak przygotowywałyśmy się do tego od kilku dni. Rywalki miały ciężką sytuację, a my musiałyśmy to wykorzystać i to się udało, z czego się bardzo cieszymy – dodała Wilk, która po spotkaniu odebrała statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu.

Siatkarki BKS-u po meczu wyglądały na mocno rozbite i bezradne wobec całej sytuacji, jaka dotknęła ich zespół. – Pierwszy raz w karierze zdarzyło mi się grać bez rozgrywającej – przyznała Aleksandra Jagieło. – W dwóch pierwszych setach robiłyśmy, co mogłyśmy. Szkoda tego drugiego seta, gdzie parę naszych błędów zdecydowało o tym, że to jednak zespół z Piły wygrał – dodała kapitan BKS-u.

W trzecim secie meczu PTPS prowadził 10:0, potem 20:2, by ostatecznie wygrać całą partię do 6. Bialanki wyglądały w tej partii na całkowicie zniechęcone do gry. – Mogę tylko przeprosić w imieniu zespołu za tego trzeciego seta, bo nie tak to miało wyglądać. Niestety ciężko się gra bez rozgrywającej. Trudno, teraz musimy o tym meczu jak najszybciej zapomnieć – przyznała Jagieło.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna, youtube.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved