Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Aleksandra Jagieło: Najważniejsze mecze dopiero przed nami

Aleksandra Jagieło: Najważniejsze mecze dopiero przed nami

fot. archiwum

W poniedziałek kadra siatkarek wyleciała do Ankary, gdzie powalczy o awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W pierwszym meczu turnieju biało-czerwone zmierzą się z Rosjankami. Reprezentacja została wzmocniona doświadczoną przyjmującą, Aleksandrą Jagieło, zespół zagrał dwa mecze sparingowe.

O pobycie w Turcji, meczach sparingowych z Chorwatkami i Turczynkami, w których Polki odniosły zwycięstwo i porażkę, opowiedziała przyjmująca Chemika Police i reprezentacji Polski, Aleksandra Jagieło. Doświadczona siatkarka po latach wróciła do kadry. – W Turcji jesteśmy kilka dni. Jest zaskakująco zimno, w czwartek było minus jedenaście! Zagrałyśmy dwa mecze sparingowe, które na pewno sporo nam dały. Dzięki nim wiemy, co trzeba poprawić. Szkoda, że przegrałyśmy z Turczynkami, ale najważniejsze pojedynki dopiero przed nami – przyznała Aleksandra Jagieło.

Trener Jacek Nawrocki nie ukrywał zadowolenia z powrotu Jagieło do kadry. Przyznał, że oprócz walorów siatkarskich jest to zawodniczka, która potrafi zadbać o atmosferę w zespole. – Trener tak powiedział? To bardzo mi miło! Nie jest jednak tak, że wszystkie zawodniczki siedzą u mnie w pokoju. (śmiech) Staramy się dbać o dobrą atmosferę. W sylwestra wszystkie chętne dziewczyny zostały zaproszone do restauracji. Posiedziałyśmy trochę razem, miło spędziłyśmy czas i koło pierwszej rozeszłyśmy się do pokojów – opowiedziała Aleksandra Jagieło. Pierwszy mecz turnieju kwalifikacyjnego Polki rozegrają w poniedziałek z Rosjankami, kolejnymi rywalkami będą Belgijki oraz Włoszki.źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved