Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Jagieło: Nie gramy tego, co potrafimy

Aleksandra Jagieło: Nie gramy tego, co potrafimy

fot. lsk.plps.pl

Siatkarki BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrywały już 1:2, jednak ostatecznie wyszły z opresji i pokonały rywalki po tie-breaku. – Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz i to się potwierdziło, dlatego cieszą nas te dwa punkty. Mam nadzieję, że pierwsze koty za płoty i teraz będzie już tylko lepiej. Oby każdy mecz był nowym doświadczeniem, z którego będziemy wyciągać wnioski – przyznała kapitan bielszczanek.

W związku z przedsezonowymi problemami zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego dla wielu BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała był bezsprzecznym faworytem spotkania 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Tymczasem wcale tak łatwo nie było, bo miejscowe przegrywały już 1:2. Ostatecznie w dwóch kolejnych setach okazały się lepsze od rywalek i wywalczyły dwa oczka. – Kolejny raz się potwierdziło, że nie można rozdawać punktów przed meczem. My sobie zdawałyśmy sprawę z tego, co to za zespół – zawodniczki są doświadczone i wcześniej występowały w Bielsku, a jeśli się gra przeciwko byłej drużynie, to zawsze jest dodatkowa mobilizacja. Wiedziałyśmy, że to będzie trudny mecz i to się potwierdziło, dlatego cieszą nas te dwa punkty – zaznaczyła Aleksandra Jagieło.W inaugurującym sezon spotkaniu ekipa BKS-u przegrała z wicemistrzem Polski, ekipą Budowlanych Łódź, 1:3. Po wygranym tie-breaku z KSZO mogło więc sobie dopisać pierwsze punkty do ligowej tabeli. – Mam nadzieję, że pierwsze koty za płoty i teraz będzie już tylko lepiej. Wciąż jest trochę nerwowości, potrafimy prowadzić kilkoma punktami i roztrwonić przewagę. Oby każdy mecz był nowym doświadczeniem, z którego będziemy wyciągać wnioski – dodała MVP piątkowego meczu.

Jak na początek sezonu przystało, forma bielszczanek jeszcze nie jest idealna. – Wciąż nie gramy tego, co potrafimy, dlatego też momentami same się dołujemy. Wiemy, na co nas stać, nie prezentujemy jeszcze tego i to nas niepotrzebnie podłamuje. Myślę, że niepotrzebnie, bo po drugiej stronie jest przeciwnik, który też chce wygrać i jeśli narzucimy swoją grę, która jest agresywna, i nie popełniamy prostych błędów, to przynosi to efekt taki jak w piątym secie – podkreśliła przyjmująca.

źródło: inf. własna, siatkowka.bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved