Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Gutkowska: Trzeba się nastawić na walkę

Aleksandra Gutkowska: Trzeba się nastawić na walkę

fot. AZS Gliwice

Przed sezonem siatkarki AZS-u Gliwice nawet z drużynami z Orlen Ligi rywalizowały jak równy z równym. Obecna forma całego zespołu wymaga jednak poprawy. – Każda z nas na pewno przeanalizowała swoją grę i wie, jakie błędy popełniła. W tym tygodniu musimy nastawić się na ich poprawę, solidnie przepracować ten czas i myślę, że będzie dobrze – przekonuje przyjmująca AZS-u Gliwice, Aleksandra Gutkowska.

W najbliższą sobotę o godz. 17:00 siatkarki AZS-u Gliwice podejmować będą akademiczki z Opola. Będzie to już druga z rzędu konfrontacja między tymi drużynami w ostatnich dniach. Przypomnijmy, że w minioną środę oba zespoły zmierzyły się w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Lepsze okazały się zawodniczki z Opola, wygrywając 3:1. W tym pojedynku drużyna AZS-u Gliwice wystąpiła jednak w mocno zmienionym składzie w porównaniu do meczów ligowych, a opolanki grały w najsilniejszym zestawieniu.Po czterech rozegranych kolejkach drużyna z Opola z dwoma punktami zajmuje przedostanie miejsce w tabeli. Gliwiczanki plasują się o dwa oczka wyżej, choć jeszcze niedawno były w górnej połowie tabeli.  Podopieczne Wojciecha Czapli jednak przegrały w ostatniej kolejce z SMS-em Szczyrk 0:3, co jest przyczyną obsunięcia się w dół. – Niestety nie wyszło nam to spotkanie. Popełnialiśmy dużo błędów własnych, nie kończyłyśmy własnych akcji i jednocześnie nie pokazałyśmy nic w obronie. Trzeba jednak przyznać, że SMS to bardzo dobra drużyna, dobry rocznik. W tym sezonie na pewno nie będzie dostarczycielem punktów, jak to było w latach poprzednich – tak oceniła to spotkanie Aleksandra Gutkowska – przyjmująca AZS-u Gliwice.

W spotkaniu pucharowym zespół AZS-u Politechniki Opolskiej poprowadził już nowy trener, a jest nim 44-letni Andrzej Stelmach. To były siatkarz, 306-krotny reprezentant Polski w latach 1990-2005, m.in. dwukrotny olimpijczyk (Atlanta 1996, Ateny 2004). – W Opolu kojarzę pojedyncze zawodniczki, nie widziałam natomiast, jak prezentuje się ta drużyna. Nie mieliśmy okazji sparować w sezonie przygotowawczym. Trzeba się nastawić jak do każdego spotkania na walkę i nie myśleć, że będzie „łatwiej”, ponieważ to drużyna, która jeszcze nie wygrała spotkania. To zaledwie początek sezonu, więc tak naprawdę nie wiadomo, czego można spodziewać się po poszczególnych zespołach. Nastąpiła tam też zmiana trenera, więc każda z przeciwniczek będzie podwójnie zmotywowana – analizuje Gutkowska.

Przed sezonem siatkarki AZS-u Gliwice nawet z drużynami z Orlen Ligi rywalizowały jak równy z równym. Obecna forma całego zespołu wymaga jednak poprawy. – Każda z nas na pewno przeanalizowała swoją grę i wie, jakie błędy popełniła. W tym tygodniu musimy nastawić się na ich poprawę, solidnie przepracować ten czas i myślę, że będzie dobrze – przekonuje przyjmująca AZS-u Gliwice.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved