Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Aleksandra Gancarz: Pokazałyśmy mega charakter

Aleksandra Gancarz: Pokazałyśmy mega charakter

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki #VolleyWrocław nie do końca próżnowały w przerwie od rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego rozegrały mecz z Wisłą Warszawa, wygrywając bez straty seta, choć początek spotkania tego nie zapowiadał. – Wiedziałyśmy, że to jest mecz z rangi takich, które musimy wygrać i myślę, że wyszłyśmy z tego obronną ręką – mówiła środkowa wrocławskiej drużyny, Aleksandra Gancarz. 

Kluczowa dla losów całego meczu okazała się już pierwsza partia. W niej to beniaminek ze stolicy naszego kraju miał ogromne wręcz prowadzenie i wydawało się, że zmierza po pewne zwycięstwo. Spora zaliczka nie wystarczyła jednak Wiśle Warszawa, aby wygrać tego seta. W końcówce świetnie prezentowały się gospodynie, to one utrzymały nerwy na wodzy i to one ostatecznie triumfowały 26:24. – W tej końcówce pokazałyśmy mega charakter, walkę do końca i zespołowość. Do tego doszły bardzo dobre zmiany – wspominała Aleksandra Gancarz, chwaląc między innymi swoją koleżankę – Klaudię Felak.Wyszarpane zwycięstwo w pierwszej części spotkania bez wątpienia miało spory wpływ na losy całego pojedynku, a charakter wrocławianek sprawił, że polem poszły one za ciosem. – To było wspaniałe uczucie wyciągnąć tego seta, bo nie zdarza się to zbyt często. Chciałabym, żeby zawsze taka wiara w nas była, żeby w tych trudnych momentach wyciągać te końcówki i grać z takim nastawieniem za każdym razem, a nie tylko sporadycznie – podkreślała atakująca #VolleyWrocław, Aleksandra Rasińska. Jej zespół w dwóch kolejnych setach zdominował już wydarzenia na parkiecie i nie dając rywalkom dojść do głosu, wygrał 3:0.

Dla ekipy ze stolicy Dolnego Śląska mecz z Wisłą Warszawa był bardzo ważny, pozwolił wrocławiankom przegonić w tabeli ekipę z Radomia. Ostatnie miejsce nadal niechlubnie piastują warszawianki. – Wiedziałyśmy, że to jest mecz z rangi takich, które musimy wygrać i myślę, że wyszłyśmy z tego obronną ręką – podkreśliła Aleksandra Gancarz. Dla jej drużyny było to dopiero czwarte zwycięstwo w tym sezonie na 13 rozegranych spotkań.

źródło: opr. własne, Volley Wrocław TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved