Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Elko na dłużej w Gliwicach

Aleksandra Elko na dłużej w Gliwicach

fot. Jan Ilski

Aleksandra Elko przedłużyła swoją umowę z gliwickim klubem  na kolejny sezon. Libero, która do Gliwic trafiła z Uni Opole ma za sobą dobry okres. Siatkarka często pojawiała się na parkiecie, omijały ją też kontuzje.

Cieszę się bardzo, że mogę zostać na kolejny sezon w Gliwicach. Poza aspektem sportowym i tym, że mogę dalej zbierać niezbędne doświadczenie na parkietach I ligi, będę miała możliwość również dokończyć studia na Politechnice Śląskiej. To również bardzo mnie cieszy – komentuje Aleksandra Elko.24-letnia libero pochodzi z Malborka, ale po zakończeniu nauki w Gimnazjum przeprowadziła się do Sosnowca, gdzie trenowała i grała w SMS. Także w Szkole Mistrzostwa uczyła się w Policach. Potem grała w Murowanej Goślinie, Aleksas Turek i Uni Opole. Na swoim koncie ma tytuł Akademickiej  Mistrzyni Polski wywalczony z drużyną z Uniwersytetu Opolskiego.

Elko nie tylko dobrze czuje się w klubie, ale też na Górnym Śląsku. – Gliwice są bardzo dobrym miejscem na połączenie gry na wysokim poziomie, co pozwala się rozwijać i nauki. Szczerze to nie mogę się już doczekać nowego sezonu i liczę na to że poprawimy wynik z poprzedniego – zdradza zawodniczka.

W zespole AZS-u w przerwie zajdę duże zmiany, ale wszyscy mają nadzieję, że drużyna będzie mocniejsza, a przede wszystkim zawodniczki będą omijać kontuzje. – Chciałabym żebyśmy stworzyły waleczny zespól, który w każdym meczu będzie walczył do samego końca niezależnie od tego kto jest po drugiej stronie siatki. Na ten moment jednak skupiam się na plażówce i… przygotowaniu do nowego sezonu – podkreśla Ola Elko.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved