Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Nie zagraliśmy swojej siatkówki

Aleksander Śliwka: Nie zagraliśmy swojej siatkówki

Siatkarze Asseco Resovii dość gładko przegrali wyjazdowy mecz z PGE Skrą Bełchatów 0:3, a jedną z ich głównych bolączek było słabe przyjęcie zagrywki rywali. – Największa różnica w tym meczu była w polu zagrywki. Serwis Skry powodował u nas problemy z przyjęciem, co przekładało się na naszą gorszą skuteczność w pierwszej akcji i dużą ilość bloków oraz kontrataków po stronie bełchatowian – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki przyjmujący rzeszowian, Aleksander Śliwka.

Po porażce z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle wydawało się, że wasza gra wygląda całkiem dobrze, a brakuje jedynie wykańczających detali, jednak w meczu z PGE Skrą nie pokazaliście tego, co tydzień wcześniej.

Aleksander Śliwka:Największa różnica w tym meczu była w polu zagrywki. Serwis Skry powodował u nas problemy z przyjęciem, co przekładało się na naszą gorszą skuteczność w pierwszej akcji i dużą ilość bloków oraz kontrataków po stronie bełchatowian. Analogicznie z drugiej strony my nie zagrywaliśmy zbyt trudno, a rywale dobrze przyjmowali i tak to właśnie wyglądało. W trzecim secie wzmocniliśmy zagrywkę, kilka piłek przyjęliśmy, choć ja osobiście żałuję tego jednego czy dwóch asów serwisowych Srećko Lisinaca w sam narożnik, bo mogłem je przyjąć, a oceniłem, że to był aut. To był mój błąd i na pewno sobie tego nie wybaczę jeszcze przez chwilę. Bardzo szkoda tego trzeciego seta, bo mógł on odwrócić losy meczu, bo wiadomo jak to jest po 10-minutowej przerwie. Koncentracja jest już inna, ale wracamy do Rzeszowa z wynikiem 0:3 i bez żadnych punktów. Jedyne co możemy zrobić, to wrócić na halę i trenować jeszcze ciężej niż trenowaliśmy i pokazać w następnym meczu, że potrafimy grać w siatkówkę.

Z tego, co mówił Jochen Schöps, wasze treningi wyglądały przed tym meczem bardzo dobrze, ale nie byliście w stanie gry z treningów przełożyć na mecz. Może to kwestia mentalna?

Oczywiście ciężko i dobrze trenujemy, ale mecz to jest zupełnie inna bajka. Trzeba sobie powiedzieć, że to spotkanie kompletnie nam nie wyszło. W swoim gronie trenujemy, przyjmujemy dobrze swoje zagrywki. Tutaj jest też inna hala, oczywiście nie chcę używać wymówek ani się tłumaczyć, bo ten mecz przegraliśmy zdecydowanie siatkarsko, ale tak po prostu wyszło. Nie zagraliśmy swojej siatkówki. Przez cały tydzień dobrze trenowaliśmy, szkoda, że ten tydzień tak się kończy. Mam nadzieję, że kolejny przepracujemy jeszcze ciężej i w następnym meczu zagramy lepiej.

Nie jest łatwo poradzić sobie z takimi bombami, jakie posyłał w tym meczu Srećko Lisinac, a pan jako przyjmujący wie o tym chyba najlepiej. Jest jakiś sposób na takie serwisy?

My wiemy, w które mniej więcej strefy zagrywa dany zawodnik, ale czasem jest tak, że serwis trafi w linie, w sam narożnik czy rywal trafi mocno, powodując błąd techniczny przy przyjęciu. Oczywiście w tym spotkaniu bełchatowianie zagrywali bardzo mocno, w tym właśnie Srećko Lisinac. Swoje serwisy posyłał w strefy, w które zagrywa tak naprawdę zawsze, ale serwował również w sam narożnik, a także w strefy konfliktu. Możemy to bronić i grać na wysokiej piłce, ale tym razem przydarzyło się kilka asów, szkoda. Na pewno jednak wyciągniemy wnioski i mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu ze Skrą będziemy już na tyle przygotowani, żeby aż tyle asów nam nie wpadło.

Kalendarz w tych najbliższych kolejkach macie dość wymagający. Najpierw ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, teraz PGE Skra, a za chwilę Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk. Czego potrzeba wam, żeby ta gra zaskoczyła?

Po prostu potrzeba nam zwycięstwa. Chcielibyśmy bardzo wygrać nasz następny mecz z Jastrzębskim Węglem, wracamy więc do ciężkiej pracy, eliminujemy błędy, które pojawiały się w tym czy też w poprzednim spotkaniu i gramy lepszą siatkówkę. Na pewno nas na to stać, wiemy, że nasza drużyna potrafi grać dobrze i skutecznie. Mam więc nadzieję, że pokażemy to na meczu w Jastrzębiu-Zdroju.