Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Zadecydowała zagrywka

Aleksander Śliwka: Zadecydowała zagrywka

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Miałem delikatny uraz. Prewencyjnie nie zagrałem w meczu z Będzinem. Na bieżąco monitorowaliśmy stan mojego urazu. Wczoraj miałem rezonans i dostałem dziś informację, że mogę zagrać. To dla mnie świetna wiadomość, że ta przerwa nie była długa – powiedział po meczu z Jastrzębiem Aleksander Śliwka.

Do ostatnich chwil nie znaliśmy decyzji trenera o tym, kto wyjdzie na boisku. Przed samym podaniem meczowych szóstek dowiedziałem się, że zagram. Cieszyłem się, bo już stęskniłem się za boiskiem, mimo że nie było mnie tylko chwilę. Na tej adrenalinie starałem się pomagać drużynie – dodał przyjmujący ZAKSY.Śliwka, mimo radości z powrotu na boisko, krytycznie ocenia swój występ przeciwko jastrzębianom – Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Robiłem wiele błędów, ale starałem się walczyć. Siatkarz kędzierzyńskiej drużyny dodał, że walczyła cała drużyna, ale Jastrzębski Węgiel zagrał lepiej. – Ta walka była z naszej strony w dzisiejszym meczu. Przesądziła jednak dyspozycja jastrzębian na zagrywce i nasze niewykorzystane szanse w kontratakach. Wiedzieliśmy, że będziemy musieli grać cierpliwie i utrzymać piłkę w grze. To się udawało w tym wyrównanym, trzecim secie zachowaliśmy w końcówce spokój i dyktowaliśmy warunki. Później widać było, że zagrywka sprawia nam coraz więcej problemów, a Jastrzębie zagrywało coraz lepiej i mocniej, a my przez zmęczenie nie mogliśmy dokładnie tych zagrywek przyjąć – na szybko analizował spotkanie zawodnik ZAKSY.

Ciężko porównać mecz z Jastrzębiem i Będzinem. Myślę, że dziś zagraliśmy lepiej. Byliśmy blisko wywalczenia zwycięstwa, Zadecydowały detale. W meczu z Będzinem rywale też dobrze zagrywali i sprawiali nam tym elementem kłopoty, także mamy materiał do analizy i mamy nad czym pracować – zakończył Śliwka.

źródło: opr. własne, ZAKSA TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved