Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Z meczu na mecz chcemy na tych mistrzostwach się rozkręcać

Aleksander Śliwka: Z meczu na mecz chcemy na tych mistrzostwach się rozkręcać

fot. Aleksandra Twardowska

– Cieszę się, że trener daje mi szansę poczuć boisko i pomóc chłopakom. Postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy i mam nadzieję, że będę pozytywnie zapisywał się na boisku i dawał jak najwięcej – mówi przyjmujący reprezentacji Polski, Aleksander Śliwka. – Co do formy, to oczekuję, że będziemy rosnąć w siłę. Jestem dobrej myśli – dodaje na łamach serwisu sport.pl.

 Chcieliśmy przede wszystkim zagrać dobre spotkanie. Tak jak Vital wielokrotnie podkreślał, z meczu na mecz chcemy na tych mistrzostwach się rozkręcać. Nasz okres przygotowawczy był trochę inny, nie graliśmy sparingów, więc wraz z kolejnymi starciami możemy oczekiwać progresu. W każdym spotkaniu będzie lepiej. Albo będziemy utrzymywać nasz poziom, albo będzie lepiej i lepiej. Dobrze przygotowaliśmy się do poniedziałkowego spotkania i nie pozostawiliśmy rywalom złudzeń – mówił po wygranym meczu z Czechami Aleksander Śliwka.Jeśli w spotkaniu prowadzi się wysoko i ma dużą przewagę, to wyrazem szacunku dla rywala jest gra na maksymalnym poziomie, poważnie i bez lekceważenia przeciwnika. Tak dzisiaj właśnie postępowaliśmy. Zagraliśmy swoją siatkówkę od początku do końca. Nawet prowadząc wysoko denerwowaliśmy się na siebie, kiedy wpadały nam piłki, które wpaść nie powinny. To efekt ambicji tego zespołu, który chce minimalizować niepotrzebne błędy – dodał przyjmujący biało-czerwonych. – Po intensywnym okresie przygotowawczym i braku sparingów wchodzimy w rytm meczowy i wydaje się, ze nasza dyspozycja jest z każdym meczem wyższa. Dzisiaj to już wyglądało obiecująco, ale wiemy, ze są elementy w których możemy być jeszcze lepsi i nasza gra może być jeszcze skuteczniejsza – przyznał Śliwka.

Na razie nasi reprezentanci nie mają prawa narzekać na formułę turnieju. – Do tego momentu jest dobrze, ponieważ wygrywamy wszystkie mecze. Zobaczymy jak będzie po fazie grupowej i jak skończymy ten turniej. Dopiero wtedy będzie można sobie pozwolić na ocenę tego rozwiązania. Na razie czujemy się dobrze, nasza gra wygląda nieźle, więc wszystko jest na plus.

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: pzps.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved