Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Aleksander Śliwka: Wiemy, że są rzeczy, w których musimy być lepsi

Aleksander Śliwka: Wiemy, że są rzeczy, w których musimy być lepsi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera zajęła drugie miejsce, pokonując w ostatnim dniu turnieju Finów. – Zobaczyliśmy w jakim miejscu jesteśmy, zobaczyliśmy, że mamy jeszcze trochę do poprawy, ale to jest dobry sygnał, bo wiemy nad czym pracować. Mamy jeszcze elementy, które mogą być lepsze za tydzień. Gdybyśmy nie mieli nic do poprawy, to wtedy moglibyśmy się martwić – mówił po zakończeniu turnieju Aleksander Śliwka. 

Trener Vital Heynen postawił na pięciu nominalnych przyjmujących, wśród nich znalazł się Aleksander Śliwka, który w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera występował również jako atakujący. – Jestem wszędzie tam, gdzie będzie mnie potrzebował trener, ale mam nadzieję, że w trakcie turnieju w Gdańsku zmian nie będzie potrzeba. Wszyscy będziemy w pełni gotowi, żeby pomóc drużynie w zrealizowaniu celu – przekonywał po turnieju w Krakowie Aleksander Śliwka. W ostatnim dniu rywalizacji biało-czerwoni odprawili z kwitkiem Finów, nie pozwalając im wygrać ani jednego seta, a w tym pojedynku najwięcej punktów dla Polski zdobył właśnie Śliwka. –  Moim zdaniem cały zespół zagrał dobrze. Przez cały czas kontrolowaliśmy mecz i nie daliśmy się rozkręcić Finom. Cieszę się, że w była kontrola, pojawił się uśmiech i radość z gry – podkreślał skromnie przyjmujący.Podopieczni trenera Heynena wygrali w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera z Serbią oraz Finlandią, ale musieli uznać wyższość Brazylii. – Zobaczyliśmy w jakim miejscu jesteśmy, zobaczyliśmy, że mamy jeszcze trochę do poprawy, ale to jest dobry sygnał, bo wiemy nad czym pracować. Mamy jeszcze elementy, które mogą być lepsze za tydzień. Gdybyśmy nie mieli nic do poprawy, to wtedy moglibyśmy się martwić. Mamy tydzień, żeby być lepszymi w poszczególnych elementach i w Gdańsku zagrać jak najlepszą siatkówkę – mówił przyjmujący polskiej kadry i dodał: – Na każdy mecz wychodzimy po to, żeby wygrać. Za każdym razem chcemy dać z siebie wszystko, gryźć parkiet i grać dla kibiców, podbijać każdą piłkę i udowodnić, że jesteśmy mocni i w każdym meczu dawać z siebie 100%. 

Biało-czerwoni mają jeszcze niecały tydzień, aby odpowiednio doszlifować swoją formę na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. – Mamy pewne elementy, które nakreślił nam sztab, nad którymi chcemy pracować. Będziemy jak najlepiej przygotowani fizycznie i taktycznie. W trakcie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera już pewne rzeczy taktyczne wychodziły i poprawiliśmy je podczas spotkań. Wiemy, że są rzeczy, w których musimy być lepsi – podsumował Aleksander Śliwka. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved