Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Widać spore falowanie w naszej grze

Aleksander Śliwka: Widać spore falowanie w naszej grze

fot. Klaudia Piwowarczyk

PlusLiga coraz bliżej, za ekipą Asseco Resovii Rzeszów szereg meczów towarzyskich, a przed nią przedsezonowa prezentacja i kolejny sparing. Tym razem rywalami rzeszowian będzie francuski Tours VB. – Mamy dużo rzeczy do poprawy, choć niektóre już funkcjonują dobrze – mówi o obecnej dyspozycji zespołu przyjmujący Asseco Resovii, Aleksander Śliwka.

Jak oceniłby pan dyspozycję Asseco Resovii po kolejnych meczach kontrolnych?Aleksander Śliwka: – Na pewno widać spore falowanie w naszej grze i oczywiście nie jest to optymalna dyspozycja. Sporo nad nią pracujemy i na pewno możemy grać dużo lepiej. Mamy dużo rzeczy do poprawy, choć niektóre już funkcjonują dobrze. Od tego są te wszystkie mecze kontrolne, które dają nam obraz, na jakim etapie jesteśmy i nad czym mamy pracować.

Z czego zatem możecie być już zadowoleni na tym etapie przygotowań?

– Trudno jest być zadowolonym, tym bardziej że mieliśmy ostatnio szansę na wygranie turnieju w Krośnie. Wszyscy chcą wygrywać i to jest ten oczywisty cel w każdym turnieju, nawet przedsezonowym. Nie udało się, zajęliśmy trzecie miejsce i jesteśmy troszkę zawiedzeni tą porażką. Plusem natomiast jest to, że walczyliśmy do samego końca i nie odpuściliśmy. Był to dla nas bardzo dobry sprawdzian w mocnej obsadzie, a dla kibiców też była okazja zobaczyć w akcji ciekawą siatkówkę.

Od samego początku dostaje pan dużo szansy gry, regularnie wychodząc w podstawowym składzie…

 Oczywiście jestem zadowolony z tego, jak to wygląda, może jednak nie do końca ze swojej gry. Mam nadzieję, że trener będzie miał do mnie troszkę więcej cierpliwości. Będę starał się pomagać drużynie jak najwięcej, żeby Resovia grała w tym sezonie jak najlepiej.

Cała rozmowa Rafała Myśliwca,  w serwisie Przeglądu Sportowego

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved