Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Udało nam się zrealizować plan

Aleksander Śliwka: Udało nam się zrealizować plan

– Taki był nasz plan na to spotkanie i cieszę się, że udało nam się go zrealizować. Jeżeli chodzi o statuetkę MVP, to jest to miły dodatek do naszej pracy, którą ciężko wykonujemy – powiedział po wygranej 3:1 Indykpolu AZS Olsztyn z Cuprum Lubin Aleksander Śliwka, wybrany MVP spotkania.

W środowy wieczór wywalczyliście kolejny komplet punktów, pokonując na wyjeździe Cuprum Lubin. Zdobycie statuetki MVP powoduje, że ten sukces smakuje jeszcze bardziej?Aleksander Śliwka: Najważniejsze, że udało nam się zdobyć komplet punktów. Taki był nasz plan na to spotkanie i cieszę się, że udało nam się go zrealizować. Jeżeli chodzi o statuetkę MVP, to jest to miły dodatek do naszej pracy, którą ciężko wykonujemy. Miło było mi odebrać to wyróżnienie, zwłaszcza że pochodzę z okolic Lubina (Śliwka urodził się w Jaworze – przyp. red.). Osobiście uważam jednak, że nie zagrałem najlepszego spotkania w tym sezonie.

Dwie pierwsze partie padły waszym łupem. Trzecia odsłona należała już jednak do siatkarzy Cuprum. Gospodarze czymś was zaskoczyli w tym okresie spotkania?

– W ekipie gospodarzy doszło do kilku zmian, a rezerwowi dali nam się we znaki. Choć byliśmy przygotowani na każdego zawodnika, to potrzebowaliśmy jednak trochę czasu, aby poznać bliżej ich styl gry. My też trochę spuściliśmy z tonu, ponadto trochę słabiej zagraliśmy w przyjęciu. Nie było nam łatwo, na całe szczęście w końcówkach to my okazywaliśmy się lepsi i musimy być zadowoleni.

Co wydarzyło się w trzecim secie, kiedy od stanu 6:1 dla was przeciwnicy odskoczyli w mgnieniu oka?

Ciężko mi powiedzieć, ponieważ wielkie emocje towarzyszyły temu spotkaniu i nie pamiętam już dokładnie, co się działo na parkiecie. Uciekło nam kilka prostych zagrywek, popełniliśmy kilka prostych błędów komunikacyjnych w przyjęciu. Być może po dwóch pierwszych setach uciekła nam też trochę koncentracja. Weszliśmy lepiej w trzecią partię, niż to miało miejsce podczas meczu z Lotosem Treflem Gdańsk (od stanu 2:0 do 2:2 – przyp. red.), lecz nie udało nam się utrzymać skupienia do końca. Uważam jednak, że za kilka tygodni będziemy pamiętać tylko zdobyte trzy punkty. 

Macie mało czasu na odpoczynek, gdyż już w niedzielę zmierzycie się przed własną publicznością z Cerradem Czarnymi Radom. Będziecie chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejny komplet punktów?

Każdy dzień odpoczynku jest na wagę złota. Na szczęście omijają nas większe kontuzje i wszyscy będziemy do dyspozycji trenera Andrei Gardiniego. Jeśli chodzi o mecz z Radomiem, to jesteśmy zespołami prezentującymi bardzo dobrym poziom. Myślę, że zadecyduje dyspozycja dnia i realizacja założeń taktycznych. Szykuje się emocjonujące spotkanie i wierzę, że przy dopingu naszej publiczności ponownie sięgniemy po zwycięstwo.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved