Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: W takich meczach pierwsze sety są często decydujące

Aleksander Śliwka: W takich meczach pierwsze sety są często decydujące

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali starcie ze Ślepskiem Malow Suwałki, choć nie przyszło im to bez trudu. Podopieczni Nikoli Grbicia ze zwycięstwa w premierowej odsłonie mogli cieszyć się dopiero po długiej grze na przewagi, a potem poszli juz za ciosem i nie przegrali ani jednego seta. – W czołówce jest ciasno, w tej wielkiej czwórce z PGE Skrą Bełchatów, Vervą Warszawa i Jastrzębskim Węglem, wiec mamy nadzieję skończyć na jak najwyższym miejscu po fazie zasadniczej – mówił MVP poedynku w Suwałkach, Aleksander Śliwka.

Od początku sezonu beniaminek z Suwałk prezentuje się bardzo dobrze, kilkakrotnie napsuł już sporo krwi faworytom, ale w starciu z ZAKSĄ to mistrzowie Polski lepiej i skuteczniej zaprezentowali się w kluczowych momentach. – Zdecydowanie drużyna z Suwałk się w tym mecuz nie podddała. Spodziewaliśmy się tutaj bardzo cięzkiej przeprawy i myślę, że ani oni, ani my nie mieliśmy miękkich nóg po wejściu na boisko. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że przetrzymaliśmy ich napór w pierwszym secie – przyznał po wygranej libero mistrzów Polski, Paweł Zatorski, który nie ukrywał, że on i jego koledzy byli przygotowani na trudne spotkanie. –  To jest bardz solidna drużyna, o czym przekonaliśmy się już w pierwszym meczu przeciwko ekipie z Suwałk, dlatego szykowaliśmy się tutaj na wielką batalię i mimo wyniki 3:0, za taki ten mecz uznaje – mówił Paweł Zatorski.

Kluczowa dla losów całego spotkanai okazała się premierowa odsłona, w której goście z Opolszczyzny długo gonili wynik, a w zaciętej końcówce, granej na przewagi przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – W takich wyrównanych meczach, gorących, pierwsze sety są często decydujące. Ta partia była bardzo ciężko, bardzo długa, ale to my wyszliśmy z niej zwycięsko i potem było nam już łatwiej – zdradził Aleksander Śliwka, wybrany MVP pojedynku w Suwałkach. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle plasuje się na pozycji wicelidera tabeli PlusLigi, ale różnice punktowe pomiędzy czołowymi drużnami są niewielkie. – Najważniejsze są punkty, które musimy zbierać. W czołówce jest ciasno, w tej wielkiej czwórce z PGE Skrą Bełchatów, Vervą Warszawa i Jastrzębskim Węglem, wiec mamy nadzieję skończyć na jak najwyższym miejscu po fazie zasadniczej – zapowiedział przyjmujący mistrzów Polski.

źródło: opr. własne, PLS TV